Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatický svlek

Založím si novy vlákno, protože myslím, že tohle se tady ještě neřešilo. Když byla moje kaliforňanka ještě mládě trochu ji zranila myš a pár dní po tom se zakalila a chystala na svlek i když ještě nebyl čas. Teď je korálovka stará asi 3,5 roku a svlíká se tak 1x za 2 měsíce. Před pár dny ji jen trochu škrábl malej potkan, vážnost "zranění" byla nulová, jen trochu odškrábnul část šupinky. No a zase tak 2 dny nato se zakalila a připravovala se na svlek i když od toho posledního svleku uplynul teprve měsíc a navíc stejně po zranění nebylo ani stopy. Tak mě to přivádí k dotazu jestli si had neumí automaticky vyvolat svlek a opravit si tak chyby na kožéšku. Korálovka si kožešinku udržuje stále jako samet. Ale hrozňa tuto schopnost nemá a to by ji potřeboval víc.

Myslím, že tento postup je normální jen u některých druhů hadů. Jak jsem psal, když u hrozňy dojde k poškození kožešinky tak se na svlek rozhodně nechystá, asi si ho vyvolat neumí. Navíc u něj trvá cyklus od zakalení po svlek dlouhých 15 dní (to je průměr, někdy je to třeba i 20 dní), ale korálovka je s tím za 5 dní hotová.

To bych řekla že je rozdíl pouze v individualitách, třeba hroznýšovi nepřišlo že bylo poškození natolik velké že by mu to stálo za to ;-) No každopádně se asi každý had i stejného druhu svléká prostě jinak, moje sinaloanka si s tím svlekem taky dává pěkně na čas a 14 dní jí nevidím :-) Myslím že tohle nemusíš vůbec řešit, že je to zbytečné :puff:

Spíše než individualitami jednotlivých hadů by se daly rozdíly vysvětlit třeba tím, že hadi patří do jiných čeledí. Čekat od jedinců různých čeledí shodné vlastnosti by asi nebylo moudré.

Boss 1:

Navíc u něj trvá cyklus od zakalení po svlek dlouhých 15 dní (to je průměr, někdy je to třeba i 20 dní), ale korálovka je s tím za 5 dní hotová.

:>: viz. výše