Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva mapová-hloubka vody

Ahoj všem,
jaká je nelepší hloubka vody pro želvu mapovou? Spíš mělčí, aby se mohla potopit, ale při natáhnutí krku se mohla pohodlně nadechnout, a nebo hluboká, aby si pořádně zaplavala?
Je toto želvárium vhodné?:C3-17_1.jpg
Děkuji moc :-)

ano, mapovky jsou opravdu plavci - když pustím 12cm kluky do jezírka, kde je 1m hloubka, tak nemají problém

terárko je tedy lepší větší, navíc pokud budeš mít samičku, tak dost vyroste (i když spíš budeš mít asi kluka, nevím čím to, ale skoro všechny mapové želvy jsou kluci a sehnat dospělou samici je takřka nemožné)

Osmanda, pokud ta tvá želva byla zvyklá na výrazně mělčí vodu, tak to je přirozená reakce - prostě na tu hluobku není zvyklá. Hloubka by se želvám měla zvyšovat postupně, případně želvu sledovat, jak si s tím poradí.

Dostala jsem malého želváka, který se málem utopil ve 20cm hloubce (ale byl pod dozorem, nakonec mi strachy vplul do ruky, když na něj u dna bafla velká elganska) Ted vesele plavčí ve velkém akva a když je teplo, tak i v metrové hloubce v bazénku.

Ahojky... já mám taky želvu mapovou... ale byla do teď chovaná v pidi akvárku... já ji mám asi měsíc.. a teď jsme pořídili velké akvárko... má tam vody takže když si stoupne na zadní na špičky tak se nadechne... ale jinak chodí jen po dně... vůbec neplave.. vypadá jak kdyby to neuměla... jak rychle mám teda hladinu zvyšovat... chtěla bych aby si ten velký prostor užila...

1) zelva neni ryba, aby furt plavala (mimoto, lide taky vetsinou chodi a furt nebehaji, i kdyz by mohli)
2) plavani je energeticky narocnejsi nez plazeni po dne...
3) zelva vi co ji vyhovuje, i v prirode plavou jen kdyz zdrhaji, nebo honi potravu...

takze, sloupec vody tak jak rikali ostatni - aby se pohodlne nadechla z dna... Abychom predesli nejakym vytkam - vodni zelvy sem choval 10 let...