Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PREPARACIA

Zdravim, mate niekto nejake skusenosti s preparaciou?Co spravite z uhynutymi hadmy???Ja sa uz dlhsi cas poihravam z myslienkou, ze ak mi nieco odide, tak nechat kozu a lebku, ale ako na to?Dufam ze sa na to niekto ozve..:-)

No neviem, hladal som tu no nenasiel som nic...
Akurat preparaciu korytnacieho panciera.Inak myslim ze Resnake ked mu uhynula ta gravidna ahaetulla pisal ze koze napina, a zasoluje, inak nic..
Co sa tyka lebky vičem ze to nieje az take jednoduche, preto chcem vediet aj postup, hlava sa vyvari aleb ako?Cim mam potom udrzat po kope kosti?Obycajne sekundove lepidlo alebo co??

Zdravim, ano Redsnake jen kuzi napina a nasoluje, takhle mame u kamarada v Saloonu uz druhym rokem kuzi z hroznyse,predesilam, ze je to v podstate jen drevena bouda, kde pracuji povetrnostni vlivy a protoze vse bylo radne nasoleno, tak se nic nedeje:)
JInak k tem lebkam, osobne se domnivam,ze to bude docela problem, u malych hadu budou kosti titerne, bez znalosti anatomie a stavby cele lebky to pujde zkompletovat docela obtizne. Videl jsem slozenou kostru tmavky,krasna prace, ale majitel rikal, ze to bylo neco jako 10000 kusove puzzle...Lepeno sekundakem. PS: pozor pri vareni, muze dojit az k rozvareni kosti a vetsinou se stejne vyvari ruzne chrupavky, takze pak uz nic nepasuje...no zkousejte a pak se pochlubte vysledkem:)

ti moučnáci mě vůbec nenapadli vim že v muzejích používají nejaký kožojedy/přesný druh neznám/,skoušel jsem vyhnití ve vodě -hlava do kýble svodou na sluníčko každej asi 2 den měnit vodu hrozně to smrdí a musí se hlídat aby nevihnily mezilebeční švy. viděl jsem ve varech práce m.kobera/?/ jestli jsem spletl jméno tak se omlouvám,to byla vysoká preparátorská/piraně,dasy,ptáky, savce/ něco uchvatného naznal jsem že tohle nikdy nedokážu tak jsem svých pokusú nechal.právě že ti kožojedi jsou malí takže oberou všechny místečka a vlezou všude i v malech lebkách a prej nevyžerou švy/?/

Sorry, sekol som sa nedal som tam d, tak Redsnake :-), Okerm napinania a solenia robis s kozou este nieco?
No tak ta kostra to verim, poskladat chrbticu a rebra to uz musi byt makacka...Celkom by ma zaujimalo, ako vlastne dostal vsetky tie kosti z mesa von, predsa len je to asi nerealne hodit celeho hada do hrnca, a potom olupovat meso a lepit kosti do kopy tak aby sa nepomiesali...
Ja mam momentalne v mrazaku P.curtus, tak snad sa mi nieco podari.. no uvidime...

Boabohemia
Husta lebka..Potom daj foto ako to dopadne...;-)

stahnu kuzi, odpreparuju prebytky tuku a podobnych nesmyslu, nasolim brutalni vrstvou soli a nechaval pomalu schnout i nekolik mesicu napnute treba na pude, tam kde neni prilis teplo, aby schnuti bylo pozvolne..
JInak znamy skutecne delal celeho hada i obratle + zebra, byla to piplacka,ale da se to...Nicmene, popravde receno, pochybuju, ze kazde zebro bylo na svem miste, tam kde melo byt, presto to vypadalo velmi efektivne

Fotky bohuzel nemam, jsem na kolejich...Kuze po sundani funguje sama skoro jako "deska" je krehka, relativne pevna, mam pocit, jako by se dala zlomit (nejspis i jo, nezkousel jsem) Pri vyvarovani to chce odhadnout cas, jinak se vyvaruje torzo hada, stazene z kuze, vykuchane a zbavene prebytecnych tkani, tak aby na nasledne obirani toho bylo co nejmin. PS: prijemna prace to rozhodne neni:)

No tak prvy pokus o preparaciu....Viem ze to nieje nic moc, ael na prvy krat mi to staci.Takze:
http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/S7000082.jpg?t=1262280220
http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/S7000083.jpg?t=1262280233
http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/S7000088.jpg?t=1262280248
http://i687.photobucket.com/albums/vv240/danio0007 2/S7000092.jpg?t=1262280268
Viem ze mi tam par kosticiek chyba, no dufam ze nabuduce to uz bude lepsie, aj ked nabuduce by uz radsej nemuselo byt....

Nazdar
S tými kostičkami to môžeš riešiť aj tak že dáš hada stiahnutého z kože do mraveniska a vybereš si čistú vypracovanú kostru.Keď chceš aby ti nasolená vyschnutá koža zmekla vymoč ju v lúhu z dubovej kôry.Ak si chceš urobiť celú hlavu ,tak si sprav sádrový odtlačok a natiahni naň kožu ktorú pred tým namočíš na 10 dní do lúhu ktorí si urobíš takto:10lvody,2dlkyseliny mravčej,2kg soli.