Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon jemenský - nemoc?

zdravím včera při čištění chamíka sem si všiml ,že se na jeho nožičkách objevily skrvry...myslel sem si ,že je to třeba nejaká špína a pokusil sem se mu to očistit (v tu dobu sem si všiml dvou hnědých teček z vrchu na pacce) ale při čištění sem si všiml ,že to má i na nožičkách a dokonce dva fleky mu natíkají...přišlo mě to jako kdyby se o něco podřel a hnisalo mu to ,ale nevim poraďte prosím....
[img.enter4u.eu]
nevim proc ale fotkzy se nechcou zobrazit:( kdyby to neslo tak pisu primý odkazy na fotky

img.enter4u.eu

PS: při focení se bouřil jako normálně když ho beru,potravu přimá dál a když utíkal nepovšimnul sem si žádné změny....
předem díky za rady a pomoc

doufám,že se nebudete zlobit,že to píšu sem,ale mam taky dotaz kvůli jemeňákovi.Mam maličkatýho chamíka(max.1-2.měsíce starýho)mám ho čtrnáct dní,krmím mikrocvrčkama,občas mouchy a vitamíny pro plazy.Svítim celý den obyč.žárovkou,na pár hodin denně taky zářivkou Repti Glo 5.0.Chamík je aktivní, loví,zajímá se o okolí ale prostě je hněděj,nebo světle hněděj-spíš takové pískové barvy.nikdy nezmění barvu(spíš střídá odstíny béžový a hnědý)a já mam strach jestli nedělám něco špatně-jestli mu něčim nevědomky neubližuju.děkuju moc za odpovědi :)

Může to být i barvou okolí, u čerstvě líhnutých mláďat se může spektrum používaných barev ochudit právě o zelenou, pokud jsou odchovávána v málo barevném, zejména hnědém prostředí. Mám zkušenosti podobné, mladí chamíci na holých větvičkách mají pískovou, šedo-hnědou barvu, ale pokud přidám zelené listí, pak je to o něčem jiném. Pokud to trvá dlouhodobě, zřejmě zelenou barvu přestanou používat. Zkuste přidat jasně zelenou, eventuálně žlutou barvu do prostředí a zvýšit intenzitu osvitu. Jinak samci leckdy bývají spíše světle hnědí, zelené moho mít relativně málo.

děkuju,tohle vypadá asi nejpravděpodobněji-opravdu mám jen jednu rostlinku a převážná část terária jsou větve.takže zítra udělám nájezd na maminčiny voděnky a vyzkouším.ještě jednou děkuju všem za rady,skutečně tady jsou lidi,kteří poradí,pomohou a povzbudí ;)