Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem osvětlení

Zdravím.Jsem úpný začátečník a pořád nevím jaké zářivky a žárovky mam dát do terária mam terárium 140x70x(60 vysoké)díval jsem se na internetový obchod exo-eko.cz a je tam spousta druhů zářivek a žárovek.prosím napište mi jaký typ a jak dlouhá by se mi hodila a jeké žárovky a jak silné díky za odpověď a mějte se mnou trpělivost.

Jestli tam chceš mermomocí dát trubici, tak určitě ZooMed Reptisun 10.0 nebo jako hraniční věc Narva Reptilight. K té Reptisunce pořiď ještě jednu trubici s Ra aspoň 96 (podání barev). Trubice kup 30/36W - 90/120cm, to se ti dam vejde akorát. Trubice nejlépe zasadit do svítidel s reflektorem. Nicméně trubice jsou jako zdroj UV docela naprd, takže se podívej po nějakých vysokotlakých výbojkách - tam bys ale musel zdroje zavěsit nad terárium (výška 60cm je naprd).
Škoda, že si lidi nejdřív postaví terárko a pak teprve řeší, co tam dají za zdroje. Tím vůbec nekritizuju, jen je to škoda. Pokud stavím terárko pro heliofily, tak čuprsvětlo je to první, čím se při stavbě terka zabejvám...

Do terária o výšce 80-100cm se už vejde většina dostupných zdrojů světla, tepla a UV. Když pořídíte směsovou výbojku (Megaray, T-rex, Komodo UV Sun, SolarGlo, Osram UltraVitalux), máte zajištěn dostatečný přísun UVB a částečně i tepla. Směsovky je dobré doplnit třeba trubicemi pro doplnění barevného spektra nebo dalšími výbojkami, které budou fungovat jako zdroje viditelného světla.