Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chytání do ruky - Lasiodora parahybana a Brachypelma vagans

Ahoj

tak jsem tady taky zabloudil a chci se zeptat: vyse zminovane tvory mam doma jiz asi sestym rokem, nikdy jsem ale nepobral odvahu je vzit na ruku.
Mate s tim nekdo zkusenosti? Na co dat pozor, ceho se vyvarovat ...
Kdyz jim podhodim brko nebo spejly, vystarti po ni jako sileny, kdyz je krmim tak maji tendence prskat ty chlupky ze zadecku ...

Diky za radu, snad se nejaky nadsenec najde a poradi ...

DKK
Změna předmětu, původně: Chytsni do ruky - Lasiodora Parahybana a Brachypelma Vagans (carlos)

tak u vagansky nedoporucuju ke stari bejvaji agresivni a u te parahybany je to myslim taky podobne jen ty bejvaji agresivnejsi od zacatku:D pokud ti takhle tuci na spejlu nezkousel bych tam davat ruku:D
ja mam albopilosku kterou mam na ruce uplne v pohode:) ale je to risk...zadnej pavouk podle me neni vylozene a striktne agresivni nebo ne zalezi i na povaze:)

hh :-) u těch ,,základích'' se to liší kus od kusu..ke každému sklípkanovy jsi lze dovolit něco jíného.
Pokud má zakladatel vlákna strach vzít z nich někoho do ruky,tak aď to ani nedělá jelikož potom následný stres bude dost velký a to ne jen pro něj:-) a tudíž možnost kousnutí je dosti vysoké...Jinak vagansky bych označil celkově jako normal a parahybany jsou svině kousavý:-)

Předně : PAVOUKOVCI NEJSOU AGRESIVNÍ a ačkoli se zdá, že každý jedinec se chová individuálně, ve skutečnosti se všichni dokáží chovat jen podle několika předprogramovaných vzorců.
To znamená, že když má člověk dostatek zkušeností, dokáže manipulovat se všemi druhy bez zvýšeného nebezpečí. Přiznávám, že dospělá Poecka na obličeji člověku hodně zvedne adrenalin, ale když ji nevyplašíte, nic nehrozí.

Nic to však nemění na faktu, že pro sklípkana je každá manipulace velmi stresující, proto se o ni pokud možno vůbec nepokoušejme.

pokud si je odhodlas proste vzit na ruku ber ohled na :pavouk ztoh nebude mit radost a muez jednat podrazdene nebo obrane ... coz znamena moznost kousnuti..nebo i podle me uteku rychlich pohybu ktery nečekaš mužes se leknout a pavouka upustit nebo on může spadnout a tím se nehezky zranit....pokud se na to necitis asi bych to nedelal...
jinak mimo dnes se me vslikla moje stara albopiloska:)

ve skutečnosti se všichni dokáží chovat jen podle několika předprogramovaných vzorců.

to sice ano, ale jde také o to že každá část toho ,,vzorce'' je druh od druhu, jedinec od jedince buďto citlivější nebo potlačená, jelikož jak jinak chceš vysvětlit že například samice herculese, všeobecně považováná za agresora dokáže absolutně v klidu snášet mávání špejlí před chelicerami ,ale druhá jde do útoku už když otevřu dvířka od terárka..
Samozřejmě souhlasím ,že manipulovat se dá s každým sklípkanem, ale už záleží kus od kusu na tom co si můžeš k němu dovolit..