Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém se svlekem a divné sípání?

Zdravim.Tak jak bych začal.Včera odpoledne,když jsem šel o kolo terária,tak jsem si všiml,že sameček krajty kobercové má ruplou kůžy(je ve svleku).Řekl jsem si,že hold mu rupla jen tak,no prostě jsem si to nedokázal vysvětlit(třeba někde zavadil?)Večer jsem narosil a šel spát a říkal jsem si,že zítra se určitě svleče.Ráno se vzbudím a opravdu vidím kůži,ale protože jsem chvátal do školy,tak jsem neměl čas ji vyndat a prohlédnout.Když jsem přišel ze školy(dnes),tak koukám na samečka a vidím že je svlečený jen z poloviny(hlavu svlečenou nemá,pak kus jo,a pak ten malej kousek u ocasu) a ještě k tomu mu cca 3 cm na ocasu zbývají.Dal jsem ho tedy do vany a postupně jsem se snažil kůži svléci na ocasu,což se mi po chvíli povedlo.Když jsem ho vyndal,tak jsem si všiml,že v té části,kde má svlečenou kůži,tak na břiše má takové zarudlé šupiny.Říkal jsem si co to může být,protože ještě k tomu sípe(při nádechu,jakoby měl rýmu).Tak jsem dostal strach a píši sem.Ještě bych chtěl říci,že ten kousek od pulky těla k ocasu nemá asi svlečený vlastní vůlí,protože podlě mě zavadil při lezení po větvy a hold se svlékl.Chtěl bych se tedy zeptat,zda ho nechat(což myslim že asi ano)vysvléct tu hlavu sám,a nebo mu pomoct?

podmínky :Pod žárovkou těch 32-33,v teráriu těch 24,při svleku rosím každý den(večer),ale vlhkost je odpoledne už tak těch 50%.Jako podklad mám noviny.Ještě bych řekl,že hnilobu v tlamě nemá
Případným zúčastněným děkuji.
ps.:nevěděl jsem do jaké rubriky to dát

Zdravím, určitě by jsi mu měl pomoci dosvléci starou kůži. Pokud se mu to nepodařilo doteď, tak nemá smysl čekat - čím dřív tím to jde lépe dolu. Sípání může být způsobené suchou kůží v nozdrách (mám s tím vlastní zkušenost).
O nachlazení bych uvažovala až pokud se po svleku sípání nezlepší. Ikdyž zvýšením teploty nic nezkazíš (osobně mám u kobercovek kolem 26-28 stupňů).

Stará kůže se musí nejdřív odmočit - např. tak, že dáš hada do plastové bedny a přehodíš přes něj ručník namočený v lehce teplé vodě. Po půl hodině až hodině,nejdříve zkus odstranit zbytky kůže na těle, hlavu nech nakonec. Hlava: začni opatrně od okraje tlamy a snaž se odchlípnout svlečku ze rtu, pokud to nejde - hlavu stále zvlhčuj a nestrácej trpělivost (pokračuj se zvlhčováním hlavy - ne drasticky, stačí na ní kapat), ruce měj také mokré. Když se ti podaří zachytit okraj svlečky máš už skoro vyhráno - pozor přes oči.