Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rousettus aegyptiacus-sorry za OT

Zdravím,
předem se omlouvám za OT. Chtěl bych se zeptat jak je to u kaloňů s virem ''Marbug''? index.php zde uvádí, že 5% kaloňů přenáší tuto nemoc, jak to tedy je? Dá se proti tomu nějak očkovat? Nebo to, alespoň nějak zjistit? A nevíte náhodou jak se to přenáší? Díky za opověď

V článku je to popsáno jasně. Zřejmě jste nečetl pozorně. Choroba se vyskytuje u 5% kaloňů v jedné kolonii v Ugandě. O žádném jiném výskytu se zde nepíše. Pochybuji, že máte šanci sehnat tento druh z Ugandy. V podstatě 100% je z Egypta, odkud nemám žádné informace o podobném problému. Vyskytují se zde jiné nemoci, na ně se ovšem zvířata testují ještě před přepravou do EU. Věřte, že je málo složitějších a administrativně náročnějších činností, než je dovoz savců z třetích zemí do EU.