Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gonyosoma nežere

Zdravím, přítel má asi 8 měsíční gonyosomu oxycephala a cca každý týden ji krmí jednou myší, dosud nebyly s krmením žádné problémy. Když jí ale po týdnu dal dvě menší myši neprojevovala ani o jednu zájem, ani když ji potom krmil mimo terárium a zkoušel nabízet i mrtvou. Nechali jsme ji s tím, že to zkusíme po nějaké době, ale ani když ji dal do terária myš po 3 dnech neprojevovala zájem, spíš to vypadalo jak kdyby z ní měla strach, když ji myš očichávala. Pokud vím, tak jsou gonyosomy velmi žraví hadi, díky svému rychlému metabolismu, nevíte tedy z čeho by mohl vyplývat tento problém. Nebo jestli jsou tito hadi vybíraví, co se týče kořisti a máme zkusit např. podat hole? předem díky

nene vslíkat se nebude, vslíkal se nedavno, to bych sem ani nepsala. To je sice dobře, že vám žerou, ale já bych spíš uvítala nějakou radu. Jen mě ještě napadlo, že v tom pokoji je celkem chladno, přes den má samozřejmě ideální teplotu, ale je možné, že k ránu, když už nehřeje topení tam může být třeba i 20 stupňů a četla jsem, že by měly být spíš přes 22. Je možné, že teď jak začlo být chladno, mohla by přes noc hadovi to snížení teploty vadit a způsobit to jeho nežravost? dík za názory

Ta noční teplota by měla být kolem těch 23 st. Co se týká krmení, samice jsou opravdu žravější a u samců se takový výpadky občas dostaví. Mám tu zkušenost, že jakmile začnete být netrpěliví a hada podáváním potravy stresujete, je potom větší problém aby začal potravu opět přijímat, nemluvím teď o rozkrmování juvenilů, ale o podávání mrtvé potravy pomocí peánu a "pronásledováním" hada po teráriu takto nabízenou potravou, samozřejmě předem zabitou. Živé potravy se můžou taky bát.
Můžete vyzkoušet nabídnout hadovi živé potkaní hole,položit čerstvě zabitou myš na smyčky jeho těla a odejít z místnosti, pokud vše selže jistotou jsou ptáci.