Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žrádlo+vyprazňování

Ahoj,prerosím potřebovala bych poradit,jak mám naučit leguána žrát samotnýho?byl nemocný,tak jsme ho krmili i pití jsme mu dávali stříkačkou-teď už je v pořátku ale sám nechce žrát...
To samé máme s vyprazdňováním-také nechce sám,musíme mu pomáhat(koupele nepomáhají a i masírování bříška)nevíme co už s tím:Měl by se naučit konečně sám.Moc díky všem ktěří poradí.

Tohle je docela problém, legouš může trucovat až nesnesitelně dlouho. Je třeba se obrnit trpělivostí, zkusit lokálně zvýšit teplotu, nějaká probiotika (třeba jen B1), nabízet pochutiny a co nejbarevnější směsi a tak trochu se s tím nemazlit, klidně bych ho nechal chvíli hladovět, ovšem je třeba to dobře odhadnout aby se to ještě víc nepokazilo a je třeba znát legoušův výživnej stav, jestli je zesláblej po nemoci nemuselo by to udělat dobrotu.
Zaručenej postup asi nikdo nepoví, je to hodně individuální - pokud není vše způsobeno ještě nějakými přetrvávajícími zdravotnímy problémy, co mu bylo?