Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno B.dendrophila - Je to plisen?

Chtel bych vas pozadat o "znalecky posudek" fotografii cumaku B.dendrophila. Had ho mel uz pri porizeni trochu odreny, ale po dalsim svleku se mi zda, ze se to zvetsilo. Nejlepsi bude samozrejme zajit k veterinari, ale nez zacnu hada stresovat prenasenim, rad bych znal vas nazor. Dokazete podle fotografii rozpoznat, jestli se jedna o plisen nebo jen zbytecne plasim? Je to foceno zhruba den po svlekani. Pokud se jedna o plisen, dal by se pouzit Canesten krem (vpois)? Mam doma i Mycospor roztok (http://www.bayer-leky.cz/vpois/?lek=mycospor_rozto k), ale ten obsahuje ethanol, coz by pro hada urcite nebyl moc prijemny zazitek. Predem dekuji za reakce.

Fotografie: boiga-foto

Podle fotek to na mě nepůsobí jako plíseň. Spíš bych to viděl na pozůstatek traumatu způsobeným importem. Dopřej jí klid a vyvaruj se jimi tolik "oblíbeným" nárazům tlamou do skla. Hodně se zklidní, pokud mají k dispozici dobrý úkryt, např. převracený květináč s dírou ve dně.;-)

Každopádně mi to připadá, jako by si tlamu o něco dlouhodobě traumatizovala

Jsem stejného názoru. Samice E.carinata měla něco podobného. Nebyla dobrým lovcem a hon na potkana provázelo několik úderů do větví, stěn terária. Z toho důvodu jsem krmil carinaty převážně mrtvou potravou. Spíš, než plíseň, bych se podle fotek také přikláněl k mechanickému poškození.

Zatim jsem nepozoroval, ze by se nekde snazila moc tlacit cumakem - pokusy prolezt stenou teraria, apod. Krmim ji mrtvou potravou (holata). Je mozne, ze to ma od toho svlekani? Pri tom se prave otira o vse mozne. Nemel bych ji to prece jen preventivne osetrit nejakou masti, nejakym slabsim antimykotikem? Zatim diky za vsechny nazory.