Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lampropeltis getula, živá vs. mrtvá holata

Ahoj,
zajímal by mě Váš názor na tenhle můj menší "problém":
jedno 3 měsíční mládě (asi 0,1) jistého poddruhu getuly odmítá živá i mrtvá holata, dokud jim nefiknu pupek a nevymáčknu trocha střívek. V momentě, kdy k ní dám živé holátko, celou dobu se snaží dostat z ubikace nebo vezme hole a utopí ho (neviděl jsem to LIVE, ale to hole samo o sobě se do vody nedostane) v napaječce. Zřejmě se ho pokouší sežrat a při zápase ho utopí?? Mrtvé hole také nechá netknuté, ovšem v momentě naříznutého holátka okamžitě žere.
Holata jsem pachoval leguánem, agamou, jinou korálovkou, krajtou :)) a nic.
Jsem samozřejmě rád, že žere, ale nerad bych to takhle měl do budoucna. Otevřít pupek dospělý myši už je na mě trochu moc :-), neříkám, že bych si nezvyknul, ale moc rád bych tomu předešel.
Esxistuje ještě nějaká "fligna", kterou bych mohl zkusit? Pokud ještě párkrát takhle zatrucuje, tak budu podávat mini dávky probiotik, ale to si skovávám až jako naposled.

Cheert - pravda to jsem nezkoušel... je to docela plašan, tak tomu moc nadějí nedávám, ale určitě zkusím
Redsnake - což o to, nervy mám zatím v kupě, když aspoň žere, šak ještě uvidíme kdo z koho :))
díky chlapi

PS: zrovna si dává do nosu jedno "vyhřeznutý" :-) a vedle ní se kroutí krásný živoučký, šťavnaťoučký...:-/

Zdravím já zatim žadne skušenosti nemám ale kolegovi se osvědčilo omráčit trochu hole a pak ho píchnout jehlou do hlavičky aby vyšla kapička krve a korálovky se hned chytnou

tyjo to už radši říznu to mrtvý... ale díky

Melda: to bych právě taky nerad, dělal jsem to jen jednou a myslím, že jsem ta tu chvíli měl tak tři infarkty :-D, ale je jasný, že to je o cviku, ale napral bych ji asi jen kdyby nežrala ubec. Ono taky při tvým počtu mláďat je to asi o něčem jinym.