Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otepleni -co se zelvou?

uz tak cca mesic mi spi dospela marginata.no mozna spi tak napul,protoze se teploty v mistnosti pohybuji okolo 10stupnu.ale byli dnya kdy uz bylo kolem 5.zelva je zahrabana v hrabance slistim,kdyz listi pri kontrole odhrnu,tak se zelva trosku pohne ale nic vyznamnyho,tak snad spi.jenze co delat kdyz se ted pres den teploty vyhouply kolem 15,co delat kdyz se zelva zbudi?mam ji nechat tak jak je a cekat az se ochladi?nevysiluji ji ty vysoke teploty?mam strach aby se timto kolisanim teplot zbytecne nevycerpavala.ale co jinyho delat??

Cau, se zimovanim nemam uprimne zkusenosti, ale logicky, pokud nebude teplota rapidne kolisat nekolikrat za zimovani, nemuselo by ji to vadit, jen ji tam dej misku s vodou, aby se mohla napit a zase zahrabat, nebo ji presun nekam, kde teplota nekolisa, tedy pokud mas kam. Jeste pockej na rady zkusenejsich. Ja mam hermanku 12 let a ani jednou sem ji nezimoval, predtim zvykla asi byla, jako kazdy rok, i letos jen pospava, asi ji dam zimovat, take mam problem s mistem, kde by byla stabilni teplota.