Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jem. - Spatne zbarveni?

Zdravím. Priblizne pred 2 mesici jsem si poridil chameleon jem. 3 mesicni mlade. Zere s chuti, vypada zdrave atd. Ale jedna vec me prece jen vadi. Kdyz jsem ho poprve umistil do teraria mel nadherne pestre zbarveni kdyz byl v klidu a prolezal se. Jenze to nevydrzelo dlouho a cca po 3 tydnech uz zacal byt jen "tmave zeleny" Rikal jsem si jestli neni spatna vlhkost teplota jesli ji apod.. ale fakt netusim Vim ze zbarveni zalezi na mnoha faktorech at od nalady az po "teren" terraria. Ale docela me to mrzi ted kdyz je v klidu tak uz je porad jen tmavy. Jeste jsem si ale vsiml ze jen z pulky smerem kterym se divam je tmavy viz obrazky ale na druhe pulce je svetly tak jestli to je kvuli pozadi. Takze bych se chtel zeptat jestli to je zcela v poradku ze uz bude takovy, nebo je neco spatne coz doufam ze neni. Jeste nejake udaje
vlhkost 40-60% teplota teraria 22 C, pod lampou okolo 33 C, zere s chuti. Rozmery teraria 45*45*60. (budu porizovat vetsi za mesic)
Diky predem za rady :)

pozn:
Takto vypadal na zacatku:
pestr.JPG
pestr1.JPG
Takto po 2 mesicich:
tmv.JPG
tmv1.JPG

Jj uz ten rozdil konecne vidim nasel jsem velkou fotku s ostruhama jsem si akorat poprve nebyl uplne jist. Nicmene jsem se chtel tedy optat jelikoz nemam nekoho znameho se samcem chameleona, je to velky problem pokud se nenecha sparit? Jake problemy to se snuskou prinese krom toho ze nebudou oplodnene, a mate vy nejake zkusenosti pokud se nechala samice bez oplodneni? diky

Nějak se mi to dlouho načítá, tak to ani neotvírám. Při prvním pokusu jsem si všiml nějakého červeného světla, to je normální?
Jestli jde o samici či samce jsem nestihl zjistit, každopádně pokud je to samice nechvátej s ní k samci, to co psali pisatelé na de mnou je blbost. Proč by měla s falešnou snůškou mít problém mi nějak uniká. Každopádně pokud chceš odchov , tak stejně ještě pár měsíců počkej, pokud ne nevadí, každej porod jí zkrátí život.
Co se tvého původního dotazu týká, tak věř , že chameleoni mění barvu nejen v závislosti na své náladě, podráždění, teplotě , ale dost v tom hraje i zbarvení vnitřku terária, pokud bude chameleon chován od mala v tmavém prostředí, tak i jeho barva kterou si ponese po zbytek života na svém těle bude tmavá, naopak pokud bude chován ve světlém prostředí, bude i po zbytek života preferovat světlou barvu, s vyjímkou výše zmíněných okolností. Toto platí především u samic.

problem se sniškou píši proto protože neoplozená vajíčka většinou těžko kladou stalo se mě že měla v 6 měsících vajíčka bez samce a měla problém to snést a jiná samička zase vpohodě ale oplozenenaklade pokažde a v pohodě.je to muj nazor a skušenost.jen co kupuji odemě chamiky tak nejmeně 4 lidé mi řekli že jim umřela samička z duvodu neoplozené snušku.určitě neměli podmínky na kladeni jak maji mít ale oplozene vajíčka jdou lepe ven.