Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 21.12 2012 - konec světa

. Podle těchto předpokladů, dojde na den zimního slunovratu v roce 2012 k apokalyptické události. Tato myšlenka byla rozpracována v mnoha knihách zejména od roku 2006.
Avšak není se čeho bát, přesně jak zmínil Daniel Pinchbeck (níže v článku). Rok 2012 je pro lidstvo důležitý, ale rozhodně se nejedná o apokalypsu v biblickém pojetí. Nejdůležitější je překlad Bible a slova apokalypsa, přesněji by se mělo shodovat s vysvětlením konce Mayského kalendáře - konec času. O Mayích a Aztécích se mluví jako o národech, které nejpřesněji spočítali na světě čas a nejspíše jsou jediní, ani v Asii a Evropě takových matematických výsledků nedokázali. Proto bychom si měli vzít z Mexika inspiraci. Apokalypsa - konec světa nebude, bude jen konec času, tzn.konec jednoho období a začátek nového.
Předpoklady Dnu zkázy vychází z především z konce Mayského kalendáře právě v tento den. Mayský kalendář je předpovězen na 5125 let a byl používán na předpovědi zatmění Slunce.
Teorie o Dni zkázy 2012 je rovněž založena na tvrzení odborníků o klimatu a dosažení tzv. "bodu zvratu", který by mohl vyvolat hromadné umírání, stejně jako na různých interpretací legend Písma a proroctví.
Kromě toho, že někteří zastánci předpovědi Doomsday argumentují především starověkým Mayským kalendářem, astronomové jsou si vědomi vzácného sladění Země, Slunce a středu Mléčné dráhy, právě v den prosincového slunovratu v roce 2012. Podle této víry signalizuje sladění planet a Mléčné dráhy přechod z jednoho věku do druhého věku. Nový věk je odborníky vykládán jako doba, během které planeta a její obyvatelé mohou projít fyzickou nebo duchovní transformací spíše než apokalypsou. Nový věk je podle některý dalších výkladů považován jako duchovní "posun ve vědomí" nad fyzickou změnou. Mezi zastánce této teorie patří např. autor Daniel Pinchbeck s odůvodněním, že materiální svět je ohrožen spíše než cokoliv jiného.
Historik Richard G. Kyle konstatuje, že předpovědi o hrozícím konci světa mají velmi dlouhou historii, se stovkami zdokumentovanými příklady. Některé z nich jsou spojeny s náboženskými proroctvími, jiné s astronomickými událostmi, jako jsou komety nebo zákryty, a jiné s kalendáři různých náboženstvích.
.................................................. .................................................. .
Pomocí kalendáře mayští kněží předpovídali přesné místo a čas zatmění Slunce. Přesnost výpočtů měsíčních cyklů byla tak dokonalá, že od dnešních propočtů se liší o pouhých 33 sekund.
Stín vybraných pyramid ve stanovené dny určoval denní rovnodennost.
Mayský kalendář končí v pátek 21. prosince 2012 (4 ahau 3 kankin).
V tento den skončí současný (pátý) věk slunce.
Nyní již současní Mayové vyrábějí nový kalendář.
.................................................. .................................................. ...
Mayský letopočet začínal rokem 3114 př. n. l. a pracoval s cykly po 5119 letech, „Velkými roky“. Celé schéma zahrnuje více než 36 000 let a v roce 2012 našeho (gregoriánského) letopočtu skončí (budou vyčerpány všechny kombinace této matematické soustavy). 21. prosince toho roku má podle mayské tradice zaniknout svět a začít zcela nový cyklus. Mayský kalendář stanovuje délku roku pomocí tisícin dne přesněji než je tomu u současného „západního“ kalendáře.
Kombinace mayské matematické soustavy pro počítání času tímto datem zdaleka vyčerpány nebudou. Mayské datum pro tento den totiž je 13.0.0.0.0 4 Ahau 3 Kankin, zatímco mayské datum pro počátek mayského letopočtu v roce 3114 př.Kr. bylo 0.0.0.0.0 4 Ahau 8 Cumhu, někdy označované jako 13.0.0.0.0. A 4 Ahau 8 Cumhu je úplně jiná kombinace Calendar Roundu než 4 Ahau 3 Kankin.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny