Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zbláznil se leguán

Ahoj,jak to tu čtu tak se nám asi zbláznil tím,že je doba páření.Skáče do skla ,lítá jak blázen a na ruku ani náhodou.V teráku nic nevého nemá.Žere v pohodě,ba naopak moc mu šmakuje.A nebo ho pobláznila ta nasekaná kopřiva už takle blbne pátý den.Díky za rady Lenka

ahojte, v poslednych dvoch dnoch sa moj Zizi tiez nejak zbláznil, lieta ako sialeny, potom je kludný, a hlavne skáše do skla !! nebol som doma 4 dni a krmil ho kamos, akonahle sme s priatelkou prisli z dovolenky strasne nerad je v terarku, ked ho pustim von do bytu najprv beha ako sialeny pol hodiny po byte a potom sa ukludni.

1. myslim si, ze si mysli, ze ked ho dame do terarka odideme zase na dlho prec, preto tam nechce.
2. mozno mam na neho uz nedostacujuce terarko - legos je stary pol roka - 7 mesiacov a ma priblizne 65 - 70 cm aj s ocasom, je v terarku 40x80x65, uz mu stavam nove 50x180x170, bude hotove do dvoch tyznov
3.mozno je to jarem.. ?..

co spravit s tym skakanim do skla ? nechcem aby si zlomil celust alebo tak podobne je este miminko :)
zerie uplne super, kaka tiez super, a ciastocne je uz aj ochoceny..
prosim poradte.

ma priblizne 65 - 70 cm aj s ocasom, je v terarku 40x80x65

pokud mas v sobe trochu soudnosti, tak sam uznas, ze velikost ubikace je MIZERNA! To se neni co divit, ze tam nevydrzi...;-)

Kdyz budes stavet to nove terarko, urcite by neuskodilo prodlouzit tu jednu stranu z 50 cm aspon o 20 centaku.

Mimochodem...jake mas podminky v terariu? A nepis, ze vyhovujici :-)

Nemohol ho kamoš niečim vyplašit,nechodil k tebe napr. so psom??Ked ideš robit nove terko ten rozmer 50 zväčši aspon na 100cm.Ak bol naučeny na pravidelne vychadzky,tak sa mu nečuduj,že je nervozny v takej klietke...Možno by bolo dobre na miesta kde naraža dat niečo mäkke-zatial.Taky mlady prcek ešte asi nevie čo je puberta a parenie - možno ho len znervoznuje svoj obraz v skle.

vyška 180
delka 170
šírka 50

ja som si poplietol rozmery. To bude to nove.
v terarku ma 5.0 uvb plus 60w žárovka, teplota celkom 26-28 okolo žiarovky 33-38, v noci 24. rosim kazdy den tak 3x plus tam ma vacsu mysku s vodou v ktorej sa aj tak nekupe pretoze je na neho mala. Viem ze terajsie terarko je nevyhovujuce, preto stavam nove, neska som sa hecol a bude hotove do troch dni...

a v skle vidi svoj obraz pretoze casto na seba kyve hlavou a stavia sa do pozoru .. na mna s priatelkou je hodny. Na prechadzky po byte chodi tak 1-3 hodky denne.

Neviem prave ci je to jarem ale je od vcera stráááááááásne aktyvny... niekedy prave az moc - zblazneny.. ale to iba rano ked mu otvorim terarko...

Nepoplietol a ani ja.Tych 50 je malo aspon 100cm!! Pridu chvile,ked vyrastie a bude nutne ho aj zatvorit a neviem si to akosi predstavit - zrejme sa bude musiet postavit na zadne nohy aby sa mohol otočit. :-D Dalej nezabudni na vykonnejšie svetla do noveho terka,tieto ti už budu naprd. ;-)

vykanejsie svetlo tym myslis viac ziaroviek? vyzsiu woltaz ? mam zvysit aj uvb ?

inak prisiel som dnes na to preco sa mi zblaznil pravdepodobne !!!!!!
dva dni som mu rano otvaral terarium v tom istom pyzame, dnes taky. ked ma videl zase celý sčernal a uz uz chytal to svoje bláznovstvo, nechal som ho tak a prezliekol som sa do tricka... ked som ho potom vyberal z terarka tak si daval pozor, ale uz bol uplne kludny ze ma vidi...

myslim si ze to je tim, ze v tom pyzame vypadam ako obrovsky leguan alebo plaz, je cele zelene so skvrnami....!!
:)

diky za rady idem dokoncovat nový domcek pre Ziziho :)

vykanejsie svetlo tym myslis viac ziaroviek? vyzsiu woltaz ? mam zvysit aj uvb
Všetko,bude predsa omnoho väčšie a potrebuješ mu to kvalitne presvietit vratane Uvb.Do takeho terka už uvažuj nad vybojkami.Ano legovia su vnimavi a reaguju aj na farby a hlavne na tiene,najmä ak maš terko niekde na zemi a približuješ sa k nemu zhora. ;-)