Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončík noční - rady na uvod

Ahojte,

Po dlhom zvažovaní som nakoniec opustil od kupy chameleona jemenského vzhladom na jeho náročnost. Čo sa týka mojich skúseností s teraristikou tak som uplne na začiatku:)Čo som sa tak dočítal tak je vraj najmenej náročný práve gekončík, preto by som sa vás chcel opýtat asi v prvom rade na rozmery teraria.
Zvažujem o rozmeroch 60x45x45 DxHxV čo by snád mali byt dostatočné. Zatial som sa všade dočítal že sa gekončíci chovajú 1.3 či 1.4 a pod. preto sa chcem opytat či je vhodné chovat aj samotára:)
A ešte by ma zaujímalo čo je lepšie pre chov samec alebo samička? Je tam vobec nejaký rozdiel alebo je to jedno.

dakujem za pomoc a rady

loading...

Ahoj,

Dakujem za odpoved,
stým pohlavím to bude asi naozaj jedno pretože som zatial nenašiel ani jeden topic o tom kde by sa to rozoberalo bud koli povahe, lepšiemu či horšiemu chovu alebo veku ktorého sa može dožívat. Ešte by ma zaujímalo že ako to je s pachom, u agamách vousatých som sa dočítal že občas hlavne po pestrej strave zapahajú resp. to čo z nich vychádza neskutočne silne zapácha. Je to tak aj u gekončíka alebo je to naopak pohoda pre nos?:)