Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius-křeč?

Dobrý den,mám v teráriu pro krajty na pozadí nalepené kameny,po kterých mi lozí a občas z nich spadnou, tera má na výšku jen 50 cm.Nedávno se mi stalo že jsem slyšela ránu a pak když jsem se podívala do terárka,tak samec byl v divné křeči s otevřenou tlamou,jako by se nemohl nadechnout,trvalo to chvíli, chvilku se kroutil,pak si jen zívnul a byl v poho.Jinak nemá žádné příznaky nemoci,žere normálně. Napadlo mě jestli si nemohl vyrazit dech,nebo tak něco? Vím že to zní hloupě,ale vyděsilo mě to.

Tak z něčeho podobného mám také obavy. Jen co zhasnou světla, vyrazí mé krajty na výlety. Šplhají kam se dá (nejraději po kabelech až na strop) a množství jejich pádů už se ani nedá spočítat. U mě je to z výšky kolem metru a navíc cestou vždy vezmou větev nebo květináč (už jsem začala svítit halogenkama, protože klasické žárovky rozbíjely dvě do týdne). Doufám, že je to s věkem přejde (všude se píše, že dospělé krajty jsou na takové vylomeniny líné) a že se do té doby nepolámou ::)