Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elaphe guttata - problemy s kladenim vajec(prenaseni)

Zdravim vsechny, prosim o radu co a jak. Samice mi vcera snesla jedno vajicko a tim to koncilo. Nechal jsem ji v klidu a rano se nic nemenilo.Jde napprvni pohled videt jak jsou v ni vajicka. Mohli v ni vajicka proste uviznout nebo akorat prenasi...? Zitra jdu na veterinu co a jak. Ale rad bych se ujistil ze had "zatim"" enni v nebezpeci zivot nebo kldine ze je to normlani jev. Diky vsem
[mod]Změna předmětu, původně: Elaphe guttat - problemy s kladenim vajec(prenaseni) (VH)[/mod]

Může jít o to, že samice klade neoplozená vejce...to občas trousí po terárku "co den to vejce" (obrazně). Taky samozřejmě může jít o zadrženou snůšku, což by bylo horší.
Ty podmínky chovu bych si dal taky, prosím;-) A taky zda vejce nakladla do připravené nádoby nebo bylo jen tak někde v teráriu a jak vejce vypadá (tj. zdravé x hnusné, velké x malé atd.)...

Podminky chovu jsou dobre:), nebo si to apson myslim(ci doufam :) ). Je to jeji prvni snuzka. Nedavala priznaky toho ze by mela klast vajicka. Kazdych 14 dni je krmim a zrala bez problemu, ani znamky nervozit nebo hledani vhodneho mista. Vajicko vypada ze je mozna oplozene (po prosviceni je tam cervena tecka)kazdopadne tvar je na delku 4.5 cm a na sirku 1.2 cm coz je pomerne podlouhle. Jelikoz jsem necekla snuzku tak v teraku nebyla nachystana zadna doza s raselinou. Jinak terarko: velikost pro 3 jedince. 100x 60x60x, maji misku s vodou, dostatek ukrytu, samozrejem zarovku. Pouzivam noviny. Elaphe s vyjimky nezazimovavam. tekd ajsme ji tam dal uz dve nadobi na kladeni a zatim nic...ztira zajdu k veterinarovi aby ji pichnul oxytocin a uvidme no...

no to nemas pravdu, veterinari Oxytocin normlane pouzivaji akroat na hady nemivyaji takovy ucinek jako treba u zelv. Tak jsme tam dneska byl a bud to zkusim tim ze ji daji vapnik a kdyz to nezabere tak zminovany oxytocin. Zitra tam budu volat tak uvidime!Jinak na delku je v poradku ale ta sirka je vuci delce mala ale tak jako tak je vajicko oplozene tak uvidime co tam bude:)...

každopádně si od toho oxytocinu bych si moc nesliboval,většinou moc nezabírá,a ůčinek je tím horší čím delší je prodleva od počátku snášení k jeho podání... i když jeho podáním nic nezkazíš-pokud nezabere zkusit vejce vypalpovat,to se ovšem musí umět a v nejhorším operace....
(viper)