Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadměrné močení u Python curtus

Zdravim.
Chovám krajtu python curtus breitensteini. Je to pětiletá samice. Před časem byla nemocná, měla dýchací potíže, zahleněná a teklo jí z nosu. Od veta dotala ATB Enroxil, keré nezabraly, a potom Synolux. Ty už zabraly. Ale od té doby hodně pije. Někdy vydrží pít i dvě hodiny v kuse. Pak se asi tak jednou týdně vymočí. Moč je pouze tekutá a je jí hodně. Pomalu celé terárium je mokré. Chtěl bych se zeptat jestli by těmi ATB mohly být poškozené ledviny, příp. jestli je to pro ni nebezpečné a jestli se to dá nějak léčit.
Předem děkuji za rady.

Tak všeobecně ATB jsou pro organismus zátěž, pro ledviny obzvlášť. O poškození ledvin bychom se mohli dohadovat, více by mohlo zodpovědět vyšetření krve nebo v horším případě pitva. Nejlepší terapií je právě zvýšený příjem čerstvé vody. Pokračuj v častějších výměnách substrátu, pokud budou ledviny v pořádku, časem se dostaneš s výměnou substrátu u curtusky na opačný extrém.;-)