Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na zimování Pachydactylus bibroni

Zdravím, dostala jsem pár Pach. bibroni z odchytu a chtěla bych se zeptat na jejich zimování. Mám zkušenosti se zimováním gecko vitatus a eublepharis macularius, ale to byli buďto F1 generace popř. z odchovu v ČR. Nikoli však zkušenosti s Pach. bibroni. Budu ráda za každou radu a připomínku. děkuji i.bumbalkova

Aha, tak asi tak stejně bych to viděl i s tím bibroňákem. Na většině areálu stejně nezimují, možná tak v jižní části JAR, ale taky to nebude nic tvrdého. Rozhodně se bez toho obejde. Maximálně tak na měsíc snížit teplotu na 15-20 °C (nebo jen vypnutí světel) a pouze rosit.

Covece, v jizni casti JAR asi zimovat i budou... Ale oni tam nejsou, protoze v JAR je bibronak jen do stredni casti, cca k Durbanu, dal na jih uz nejde, pokud si to dobre vybavuji. A zajimave je, ze v noci, kdyz tam je (cervenec) kolem 7-10 stupnu, tak behaji kolem svetla a lovi :) Snizenim teploty se nic nezkazi, ale cert vi, od kud jsou, mohou byt treba z rovnikove Afriky... G. vittaus bych takhel absolutne netrapil, zije skoro na rovniku, tam fakt teploty moc neklesaji :-D

Tak to musim vzit zpet a omlouvam se. To co ma tohle rozsireni, co jsem psal, je P. turnieri, bibroni zije na zapadnim pobrezi az do Pretorie a Joburku, takze musi zvladat teploty i pod bodem mrazu... Nezije na fimbosu v okoli Kape Town, ale severněji ano... Takže pokles by mu nemusel vadit - ale nevim :( Sorry za mistifikaci.

VH