Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Centrochelys sulcata(Geochelone sulcata)

Zdravím všechny,má někdo zkušenosti s chovem velkých želv Centrochelys sulcata?Uvažuji o chovné skupině 2,1 nebo3,2 podle toho jak jsou náročné na prostor.Zajímalo by mě, jak velký prostor by potřebovaly přez zimu a jak vysokou teplotu.Další co by mě zajímalo je kolik toho spořádají přez zimu, jaké složení potravy a jaká podestýlka je vhodná.S venkovním výběhem by problém být neměl,akorát jak moc jsou schopné překonávat překážky(oplocení výběhu).Díky Petr

Dobrý den,
Mohl bych se ještě zeptat na pár otázek.
Omlouvám se stejný dotaz jsem vložil již před pár dny omylem již do vyřešené otázky.

1, Jaká je ideální noční vlhkost pro C.s ?
2, Je jako dostačující UVB zdroj: Repti Glo-Reptive 200-15.0 UVB 25W ? Jak pro mláďata tak pro dospělé ?
Nebo by jste mi doporučili do začátku chovu nějakou jinou (pro mláďata).
3, Četl jsem že rod Geochelone mají různé paraziny než např. Testuda. Je možné mít jeden velký želvý stůl rozdělený přepážkou a na jedné straně by byla Sulcata a na druhé třeba T.Hermanni ? Nebo nějaká jiný druh želvy ?
4, Taky jsem četl že se nedoporučuje používat Lignocel s pískem ale že je lepší používat hobliny (bez prašné). Když se želva zahrabe do lignocelu ´´je jedno kde spí když je ve vlhku a zarabaná´´. Nebo v jakém věku by jste doporučily vyměnit ty hobliny ?
5, Myslím že jsem tady v odpověďích četl že u Sulcat se v chovných prostorách nepoužívají kamínky. Zajímalo by mě proč je tomu tak ?
6, Jaká teplota by měla být v chovných prostorách ?
7, A od kdy můžou být Sulcaty venku v našich podmínkách ?

Ještě jednou se omlouvám že to sem píši znova.
Děkuji za odpověďi.