Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomozte prosím s krabem

Dobrý den,

na žádnost jedné paní přikládám foto kraba, který jak jsem moc dobře nevyrozuměla, měl být z Chorvatska a údajně krab zelený, jak se k němu dostala netuším, nicméně absolutně neví, jak se o něj postarat a já o krabech vím asi tolik jako naši politici o našich skutečných potřebách.

[krab2.jpg]

jó tady půjde asi o mořskou potvoru :( takže si pořídit akvárko, mořskou vodu(speciální soly se dostanou v některých akvaristykách),filtr,nějakou skalku aby mohl i nad vodu, uv kompaktni žárovku a to by mohlo skoro stačit :)

Dobrý den,
děkuji za odpovědi. Já jsem ta "majitelka" kraba. Kdysi už jsem kraba úspěšně chovala, ale sladkovodního. Tento krab se ke mě dostal poněkud zvláštním způsobem..
Včera jsem navštívila Makro. Prodávali tam "živé" kraby ke konzumaci. Většina už jich nežila, jen tento se tam brodil..bylo mi ho hrozně líto, paní když mě viděla, jak ho nešťastně pozoruji, kraba vzala, zabalila a řekla mi, ať si ho vezmu. Nevím, jestli tímto jen neprodlužuju jeho utrpení. Byla jsem přesvědčená, že nepřežije ani cestu domů. Pořád žije, snaží se. Slanou vodu má, napůl souš, kámen a ve zverimexu jsem mu koupila mražené srdce pro ryby..
Nevím, jestli je to z mé strany záchrana, ale aspoň se snažím..co kdyby..