Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - terárium

Dobrý den, dcera dostala chameleona jemenského, cca 12-14cm v těle (lépe se mi změřit nepodařilo), sice i s teráriem, ale nezdá se mi vhodné ani v jednom. Ani velikost, osvětlení apod. Nejsme chovatelé, ale rády bychom mu dopřály všechno, co jen můžem. Hodně jsem toho pročetla a asi to bude po milionté stejná otázka, ale nemám kolem sebe nikoho, kdo by mi to mohl vystvětlovat. Prosím tedy o to, řekněte mi ideální rozměr terária pro chameleona, podestýlku a hlavně osvětlení, tak, abych to jen přepsala na nákupní lístek. Pročetla jsem tady snad všechno, doporučované odkazy a sousty dalších, ale nerozumím tomu. Moc všem děkuji za odpověď. Vážně moc.
Změna předmětu, původně: začátečník (halapremek)

Tak terárium by pro samici mělo stačit cca 80-90 cm na výšku a délka a šířka po 45 cm.Jestli máte samce, bylo by vhodné vyšší. Jako podklad bych doporučil jemný písek-přepečený v troubě,aby to zničilo parazity. Co se týče osvětlení tak nějakou bodovku cca 40W a nějaký zdroj UV-B záření. Myslím že by vám stačila kompaktní žárovka Repti Glo 5.0 nebo 10.0.

Délka a šířka 45 cm? Vždyt tak je dospělý chameleon velký:-)

Chováme samce a samici vzlášt v teráriích o rozměrech 70x70x50 (dxvxh)a je to jen tak tak.Písek rozhodně nepéct,není to bublanina.Takže bud proprat ve vodě a nebo prosýt.Smýchat s rašelinou v poměru 1:1.
Doporučuji mládě chameleona chovat v malém terárku,například 40x40x40.:-)