Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimováni T. graeca a kolisave teploty

Ahoj, zimuju kazdy rok v lednici T.g., letos jsem je dal do lednice, kterou mam po babicce. Je cca 5 let stara. Chtel jsem to z toho duvodu, aby v te velke zbytecne nebezel mrazak. Jenze kdyz jsem je tam z te velke vcera prendal, tak tam byla teplota 2 stupne..a to mam to kolecko na 1. To znamena, ze by mela chladit nejmin.

Takze musim lednici porad vypinat a zapinat, a tak nejak se snazim udrzovat teplotu kolem peti.

Behem 30 hodin tam mely teplotu od 0.5 stupne do 7 stupnu. Myslite, ze jim to muze nejak vyrazne uskodit?

Tu starou lednici mam v garazi, tam urcite bude mrznout pri techto venkovnich teplotach. Tam je dat nemuzu a dovnitr ji nemam kam dat.

Nebo nemate nekdo nejakou radu co s tou lednici? Neda se to nejak opravit?

Taky zimuji v lednici a chce to tu teplotu vychytat( taky není stejná v každé části lednice) a hlavně lednice jak známo pouze chladí takže pokud je garáž nevytápěná vidím v tom ve velkých mrazech problém. Krátkodobý výkyv na dva stupně by však želvě opravdu neměl ublížit.
Já osobně se chystám dát dnes před lednici jako pojistku ještě obyč. regulátor, přestože mám lednici novou, pouze na želvy bojím se abyby edošlo k poruše a nezačla třeba mrazit... To ovšem Tvůj problém neřeší...