Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka kalifornská - osvětlení

Jen takový dotázek....připravuji pro mojí korálovku jiné bydlení a chtěl bych se zeptat jak na osvětlení. Nyní ji mám v teráriu 110x44x44cm, kde mám 30W zářivku a 50W žárovku Sun Glo....Vím, že zářivka je zbytečná a žárovka nebo halogenka by stačila menší. Může mi někdo poradit jaký typ žárovky, jakou vatáž atd. Korálovka bude nyní v teráriu 80-90x50x50cm a uvažuji o dvou místech pro žárovku/halogenku - jednu na palandu pro ohřev a druhou do prostoru, kam mám v úmyslu dát Night glo pro noční osvětlení. Také by mne zajímalo, jaká je ideální vzdálenost vyhřívací žárovky od povrchu, kde se had bude vyhřívat...v nynějším teráriu to mám vyřešené asi špatně, jelikož místo pro ohřev je od žárovky asi 12cm a je moc rozpálené i když dám menší žárovku a had na toto místo logicky raději neleze. Děkuji za případné rady.

hady nepotrebuju ziadne super drahe neviem ake vitaminove UVA, UVB ziarivky s podielom barsjakych slnecnych zloziek (vsetko co potrebuju su kvalitne krmene hlodavce a nemas sa coho bat), staci ti obycana ziarovka na vecsie terarko silnejsia alebo viac. . . hlavne si odmeraj teploty a potom sa riad podla toho. Uvidis ci treba slabsiu alebo silnejiu.