Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chamik osvetleni

Zdravim, potrebovala bych poradit od nekoho zkuseneho, ohledne osvetleni teraria. Mam koupene tero o velikosti 45*45*90, v nem mam 60W zarovku. Chci se zeptat jestli to neni pro chamika malo? A jeste bych se chtela zeptat, jestli jako zdrov uvb staci repti glo 5, a jestli je lepsi zarivka repti glo 5 nebo zarovka repti glo 5?? Takze celkove bych v terariu mela tu 60W zarovku a tu repti glo 5 (zarovkuXzarivku,necham si radsi poradit)Budu vdecna za kazdou radu, predem moc moc dekuju.

Takze celkove bych v terariu mela tu 60W zarovku a tu repti glo 5

Nic jiného Vám ani nezbyde, vzhledem k rozměrům terária - kompakt. Ta 60W žárovka je do těch rozměrů možná moc - netušim. Pokud se jedná o klasické celosklo s minimálním větráním, mohlo by se přehřívat.

Já sem včera předělat světla u chameleonů a místo bodovek 60w,které byli uvnitř terária jsem tam dal 80w Flood..Žárovky jsem zavěsil nad terárium.Chameleoni se vybarvili víc dozelena a terárium se lépe prosvětlilo.Jesli je ta žárovka lepší než obyčejná,to musí říct Mike,já jsem na tohle mimon.:-)

No víš jak je to,jedeš si do OBI koupit schůdky,aby jsi došáhnul do horních terárek.Když už máš ty schůdky v košíku,tak si řekneš,že by jsi mohl chameleoní samičce trošku přilepšit,když jsme sní tři noci nespali a nakonec nakladla 70 vajíček.Tak tam koukáš na žárovky a když vidíš tu Floodku v zpomeneš si,že máš už jednu někde v šuplíku,tak vezmeš i tu druhou.Máš pro samce a pro samici a můžeš na těch novejch schůdkách doma kutit.:-D

Moc děkuji. Ano terárium je celoskleněné, větrání má ve dvou horních rozích z pletiva. Zatím chci do tera nainstalovat veškeré světla a otestovat, jestli budou v teru vhodné teploty (samozřejmě zatím bez chamíka). Pokud by se přehřívalo,stačilo by zárovku pouze vyměnit za jinou s menší watáží? A ohledně té repti glo 5- je tedy lepší koupit žárovku nebo zářivku? Předem moc dekuji.

zdravim,, potreboval bych se zeptat jestli muze byt svetlo repli glo nijak vadne nebo jestli se to nekomu stalo nebooo cim to muze byt? chameleona mame 2 mesice a az ted zacly problemy, zkoumanim sem prisel na to ze mu vadi svetlo repli glo. Po dvaceti minutach sviceni chameleon zfialovi a schovava se vsude mozne vlezl uz aji pod papirove kapesnicky tvorici podklad.Je apatycky a temer nereaguje po vypnuti svetla za par min. opet funguje,, :-) svetlo je nove,, podminky:2-3 roseni bodovka25 a (repli glo 26) teplota 20-36 ter: 50x36x40 potravu prijma normalne jestli pije nestiham ale oci ma vporadku takze asi jo.

Repti-Gla s tímhle problém nikdy neměli. Ty spíš mají UV málo nebo vůbec. Není ta zářivka někde mechanicky poškozená? (ve skleněné části).
Kde máte ten kompakt umístěn, jak daleko od zvířete?

Akorát todlenc mi moc nesedí, ale určitě jsem to jen blbě pochopil:

chameleon zfialovi a schovava se vsude mozne

Je apatycky a temer nereaguje

dival sem se a zarovka pozkozena neni, chamik k ni muze na 10 cm. a stim co nesedi jako ze chamik je normalne svetle zeleny kdyz se nastve tak mu vyskacou puntiky,,:-D a zfialovi jako ze je fialovy omlouvam se ale nevim jak jinak to popsat,, :-D a apaticky jako ze kdyz je v pohode tak ruky se boji nereaguje agresivne spis se snazi utect a kdyz naneho pusobi svetlo tak neraguje na ruku ocima moc nepohybuje a je ztuhly,potom co se schova (co nejdal od svetla) se nehybe je tmave fialovy a nevnima a zapomel sem dodat ze neroste pro koupi mel 5-6 cm ted po 2,5 mesicich a dvou svlekanich ma 7 cm vse v tele. Sni 5-8 cvrcku denne vse bohate obalene v reptivite.

Takhle - před tím tam neměl žádný zdroj UV? a začal to dělat od té doby, co jste mu tam dali tenhle kompakt? Není vyloučeno, že na to prostě není zvyklý a pokud bych před tím uplně bez UV nevylučoval bych to. Řešením by mohlo být spínat kompakt nejdříve v kratších intervalech a jakmile si na to začne chamík zvykat, pouštět to čím dál déle.
Ovšem to nemohu vědět - je možné, že je to vadný kus. Zjistit se to dá jedině tak, že se lampa přeměří.

Z kompaktů můžu určitě doporučit něco od fy Lucky Reptile nebo Arcadia. Ty fungujou, sám bych do jiných nešel. Dá se už koupit víc značek, možná dobrých ale neměl jsem to nikdy v rukách, takže těžko můžu soudit.

jeste bych se chtel zeptat jak ho popohnat v rustu?

Těžko ti odpovím soudně, nemám v oku růst malejch chamíků a tvoje údaje mi prakticky nic neřikají, takže třeba odpoví někdo zkušenější.
Já bych řekl, že uplnej základ všeho je dobrý žrádlo krmený dobrým žrádlem ;-)