Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem živé rostliny v tropickém teráriu

Nepodařilo se mi to nikde dohledat, tak si dovolím založit vlákno:

Nevíte, jaké rostliny (kromě umělých:-) vydrží v podmínkách tropického terária, kde se denní teplota pohybuje okolo 27 stupnů a noční okolo 23? Terárium je vytápěně topnou folií ze spoda, v substrátu (lignocel nebo rašelina) je opravdu teplo. Vlhkost se pohybuje olo 70 - 90%, někdy to vyleze až na stovku.

Osvědčil se mi pandán, scindapus a jeden druh cissusu (ten zrovna bohužel osazenstvu šmakuje), zatím tam je ještě jedna bromelie (těch tam ale moc nechci, terra není moc vysoké a epifitní kmen by určitě chytil plísen). Břečtan mi tam několikrát shodil listy a do měsíce uschl. Kapradina Pteris po měsíci částečně sežrána a částečně uschla (???), kapradina sleziník okamžitě shcodila listy a odešla.

Vše zasazeno přímo do susbtrátu. Zkouším fitonii v květináči, ale zatím je tam moc krátce.

Díky za případně odpovědi.
Změna předmětu, původně: živé rostliny v tropicklém teráriu (Arutha)

Dobrý den, nechce se mi zamořovat TP novým vláknem a tak hodím dotaz sem:-) Mám terárium pro krajtu královskou(100x60x60) a ráda bych tam dala takovou rostlinu, která má kmínek, nebo vzdušné kořeny, silné natolik, aby mou regiusku udržely a mohla si po nich spokojeně šplhat. Mé terárium není natolik vlké jako terko výše, ale jen tak 50-60%. Přes den se teplota pohybuje okolo 28°C přes noc 23°C. Předem děkuji za rady:-)