Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva spí

Moje želva (stará asi půl roku) už týden skoro pořád jen spí. Ráno vyleze pod světlo a tam prospí celý den. Během dne se několikrát vzbudí, nažere se, vyprázdní a zase jde spát. Je to normální?

Ahoj, tak mladou želvu bych určitě neukládala do zimního spánku.
Je úplně normální, že při snížení teploty dochází k útlumu aktivity, protože si neumí udržet stálou tělesnou teplotu
a proto ani nežere. Zimovala bych jí nejdříve od příštího roku. Doporučuji normálně svítit a krmit.
Spánek při pokojové teplotě vede k úbydku na váze a vyčerpání zvířete.

Ahoj, tak mladou želvu bych určitě neukládala do zimního spánku.

Pokud se to týká té první půlroční tak souhlas.

Pokud té druhé tak tady bych nesouhlasil. Pokud je možnost, tak dva a půl letá želva je na zimování už dost stará a pokud nemá nějaký problém a je zdravá a dobře krmená, tak by jí zimovat rozhodně doporučil.