Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš - krmení

...po prostudování zkazek o osmdesáticentimetrových hroznýších starých čtyři měsíce na těchto stránkách začínám mít pochyby o spravování svého plaza. Zeptám se tedy zkušených:
a) Je v pořádku, že můj zhruba rok starý had měří k 90 cm a váží 400 gramů, nebo je podvyživen?
b) Krmím ho většinou větším potkanem, (dřív samozřejmě menším a ještě předtím myšáky), počkám, až se vykadí, potom často ještě pár dní lenoší, lozí jen v noci a když začne mít hlad a jevit živost i přes den, počkám většinou tak týden a potom ho nakrmím znovu. Co vy na to?
...Dočetla jsem se totiž o hadech, kteří dostávají jíst 1x až 2x během 14 dnů... ale to se zdá, že by jenom trávil, spal, žral, trávil, spal, žral a tak dokola. Musí taky někdy šplhat a aktivně žít, či ne? (Má u nás výběh po celé místnosti, skvěle jeho spádům vyhovující..)

Vše je dáno genetick - vzrůst (velikost) atd.
Takže a) ano | b) nepíšeš jak často krmíš a co je větší potkan? Metrovej constrictor dá dospělýho potkana.

Mám striped samici která je rok a půl stará a odhadem má něco přes metr. Dávám ji celkem dost, stále je při chuti takž když něco zbyde tak to jde buď k ní nebo k maurusům. Z takhle starejch hroznýšu tu ještě mám samce reverse striped a ten má sotva metr - míň žere, rodiče nebyli obři + je to samec :-)

A když už jsme u těch velikostí tak třeba pár NZ 3/09 a měří přes 80cm :-). Byly to krásný mohutný mimina od obrovské mohutné samice.

Má u nás výběh po celé místnosti, skvěle jeho spádům vyhovující

Tohle mi trošku smrdí. Hadovi vyhovuje když mu dáš pokoj, necháš ho v terárku a nebudeš ho otravovat.

cheert: Díky!
-- jo, potkan je dospělý, jen zkouším vybrat ty větší (=doma je nechovám) ... krmím ho asi jednou za 3 až 4 týdny
-- terárko má samozřejmě taky (zatím 1,5 x 1 x 1,5 s vlhčením, světlem teplem, regulátory, bazenkém, patry, úkryty, větvemi a tak...), ale docela si zvyknul, že když chce, pustíme ho ven. Může se vrátit, ale to dělá málokdy, většinou zůstane v pracovně i pár dní; když tráví, chodí sedat k topení, jinak šplhá v knihovně - a to je dvanáct čtverečních metrů příček... když neodpočívá, lidi mu také nevadí - poslední měsíce se leckdy připlazí přímo k nám a tu zůstane..