Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem National geographic - speciál

Chtěl bych se s vámi podělit o včerejší nevšední zážitek ze sledování National geographic speciál-krajta ůtočí...přítelkyně přinesla dvdčko s tím že jsou na něm "nějaké filmy o hadech" moc jsem si od toho nesliboval,nicméně večer si zapálil dýmku a pustil hned první titul"krajta ůtočí",byv mile překvapen že se jedná o speciál z produkce National geographic očekával zajímavou podívanou.Už po prvních 5 minutách jsem začal kontrolovat co jsem si do tý fajfky nacpal...kdo neviděl neuvěří ::).Obsah připomínal "céčkový" horor,totální paranoidní nesmysly servírované "vědeckými pracovníky" střídali "akční" záběry...konečnou ránu mi zasadila dokumentární rekonstrukce tragického případu uškrcení chovatele 3 metrovou tmavkou,kdy ho krajta napadla,a ostatní 3 členové rodiny po marném boji zavolali hasiče(ůdajně pro tyto případy školených,stává se to prý běžně) kteří v počtu 4 chlapů krajtu nemohli sundat...operace se po 15 minutách zdařila,pacient ovšem po převozu do nemocnice zemřel...nechápu jak N.G. který jsem vždycky považoval za velmi seriozní pořad mohl takhle klesnout,a nejvíc mně s..e že laická veřejnost těmhle nesmyslům pak věří... :x: (viper)

Hm, tak to mě také překvapuje, většina lidí asi prostě podvědomě berou hady jako zlo... Mně osobně takový přístup vadí, doma to slyším, že se toho bojí atd., nenechají si to vysvětlit, babička na to, že hady odjakživa bila lopatou... no prostě mazec. A třeba mám ráda i morčátka a nepochopí, že to může být mazlík, je to prostě ščur a ten se taky bije lopatou...... achjo. Prostě to lidi v sobě mají - čemu nerozumí - toho se bojí. Hady miluju a jsou úžasní. Stejně tak gekončíci noční jsou super experti. Ale doma slyším, že to je "divné,škaredé" a že mají škaredý ocas :-D no bomba... Jo a ještě všechno prý od nich smrdí. Jasně, když had hodí bobka, tak to jde chvíli cítit, ale to se pak vyvětrá. Ale tvrdit, že to smrdí pořád a že nám z toho krmení potkany "načichly" chcamkama i stěny, když je máme v pokoji v kleci, to je i na mě dost silé kafe...........

Tak jsem to již také omrknul a je to dost hroznej pořad. Ale i tak mě bavil. Nechybělo moc, a ten dokument bych zažadil do žánru "horor". Také jsem si stáhnul Stevana Austina- SnakeMastera. Jako napínaví film je to pěkný, ale jako dokument je to horší, než ty krajty. Vše je tak připravené a načančané. Tak dramatické. Ale o hadech se dozví člověk úplnej prd.
Celej jeden díl se nejprve topil, pak se drápal lesem, padal ze skal a překvapil ho nečekaně vodopád. Pak padal ze stromu a po celou dobu bylo odpočítávání do blížící se bouře. Nakonec našel hada (K. ametistovou) na stromě v ukrutné výšce. Záběr na zem žádnej nebyl a vypadalo to, že je asi 2m nad zemí. Krajtu 5x vyfotil a byl konec "dokumentu". To nemluvím o prázdném batohu, který má všude s sebou, ale vždy z něho vše vytáhne. Naposled to byla celá horolezecká výbava :-D. Takovej bezednej a zdánlivě prázdnej baťůžek ... Ale bavilo mě to! To jo! Ale jako dokument je to hrůza! Z celého filmu akorád vím, že pakobra má jed v barvě medu... ]:(

PS: nemáte prosím někdo film (dokument) Earth? - když tak SZ. díky

Naučil jsem se brát všechny tyhle dokumenty s určitou rezervou. Přeci jenom každá televize má hlavní zájem maximální sledovanost. Pro mne je nejdůležitější, že nebýt tv stanic National Geographic, Animal Planet, Discavery atd. a ,,šoumenů"jako byl Steve Irwin, nebo v současnosti je Austin Stevens nevěděl bych ani jak některé druhy hadů vypadají. Co se týče tedy hlavně australských druhů.
Skvělá serie dokumentů (alespoň dle mojeho názoru, co jsem viděl) je natočena s Mark O´Shea. Většina dílů je zaměřena jen na konkrétní, a hlavně z pohledu nás chovatelů dost často hodně vzácný druh(Hoplocephalus bungaroides,Micropechis ikaheka,Morelia carinata nebo scinkové rodu Prasinohaema a další).