Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s krmením- prosím rychlou radu

Zdravím! Už asi rok a nějaký ten měsíc chovám samečka chameleona jemenského.
Do minulého týdne byl úplně v pohodě, ale od neděle nežere a jakokdyby sičel.
Cca. 1 za minutu pootevře tlamičku a jakoby tak sičel nebo se mu nějak špatně dýchalo..... nemohlo mu např. něco uvíznou v krku při krmení? Když byl malý dostával šváby + v létě malé kobylky které jsem chytal + ještě nějaké mouchy ,ale asi před 3 měsíci jsem mu začal dávat cvrčky na které si tak zvykl že už moc nechce ani šváby ani červy které mu občas dávám. Avšak když nebyli cvrčci tak sežere i švába ale teď už asi 4 nebo 5 dní vůbec nic nežere. Prosím rychlou radu!
Jinak podmínky v teráriu má vyhovující:-) Předem moc díky!

nejsem odborník,takže jen hádám,ale kdesi jsem slyšela,že chamíkovi můžou zaskočit takový ty "krovky" co maj dospěláci cvrků-tak buď to anebo nedostatek vody.spíš ať ale promluví zkušení :)hodně štěstí!;-)

Jinak podmínky v teráriu má vyhovující

Tuhle větu miluju. Co ty podmínky zkusit napsat, místo tvrzení že jsou ok, když má zvíře nějáký problém není špatný popřemýšlet právě nad podmínkama chovu.

ps.,,Sičet´´ je celkem brutalita.

Jednoduše mu to tam hodit je kravina, je lepší krmit třeba z té plastové misky odkud cvrčí neutečou a chameleon si je vychtá - kontrola kolik toho sežral. Když je tak naučenej žrat tak ať tak žere dál. Prochází nějákým stádiem a to stádiu, dle popisu, obsahuje i nějáký dýchací potíže? Dobrý.. :-D Teplota vody na rosení stačí pokojová - rozprašovač s vodou stojí v pokoji. Myslím že než to řešit přes net tak je určitě lepší když na to hodí oko p.Zavadil.