Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem B.c. imperator + mix ?

Ahoj.
Můžou spolu být v jednom teráriu samice B.c.mix 90cm a samec B.c.imperator (Mexiko)?
Samice mix je po "malých" rodičích - 180cm a 190cm. Samec imperator je po 170cm a 190cm rodičích.
Co když budou od mala takhle spolu, nedojde k páření příliš brzo?
Díky za rady

To že by pak potomci tohoto "páru" byli jen mixáci, vím.
Ono jde o to, že jsem si ve čtvrtek přivezla domů toho samce. A dnes mi, předpokládám že z burzy, kam se mi kuli počasí vůbec nechtělo, zmáný přivezl domů tu samici.
Původně jsem vůbec nectěla dva kusy. Jenže teď když je mám..? Větší terárium by neměl být problém. Ale právě dvě terária asi nikam nenacpu. Tak jestli můžou být spolu? Samozřejmě je to pro mě trochu komplikace (při krmení). Uvažovala jsem, že si nechám jen jednoho. Jenže kterého? Oba dva jsou krásní. Samice vypadá jako hetero albino 66% (nebo taknějak podobně), takže se mi vzhledově líbí možná o něco víc. Ale zase samec je mladší a přijde mi klidnější.
Hodně si to zkomůlikuju, když si je nechám oba a nechám je spolu v teráriu?

Jenom taká poznámka ... Jak jsi přesně poznala že jde o 66% het. albino ?!:-) Si dělala genetické testy ?!:-D
JInak k tématu ... Spolu je mít můžeš ,ale bacha jak nahoře psali,aby ti samice brzo nezabřezla ... Jinak krmit samozřejmně oděleně,ale dá se no ta pohodu zvládnout ...

vypadá jako hetero albino 66% (nebo taknějak podobně),

Vypadá, je mi jasné, že může být cokoli. To jen abych přiblížila, jak přibližně vypadá. (Foto zatím nemám)
Že pokud bych se měla rozhodnout jen pro jednoho z nich, tak bych vůbec nevěděla.

S odděleným krmením počítám.

Jak ale zabráním předčasnému zabřeznutí? Jde to?

Mít je spolu nedoporučuju - viz. výše, o praktičnosti odděleného chovu nemluvě. Když není problém udělat větší terárium tak není problem udělat dvě menší ne? :-) Jestli je to hetero nebo ne od oka nepoznáš, stejně jako od oka nepoznáš imperatora - nevím teda jak vypadá dle tebe 66% hetero, vzhled hetera může být jakýkoliv takže tím že řekneš že je to hetero jeho vzhled absolutně nepřiblížíš. To víš že jde zabránit předčasnýmu zabřeznutí - odděleným chovem. A přijde mi docela prasárna křížit mixa s imperatorem (pokud to opravdu imperator je).

Pokud je to imperator.! Označení Mexiko je totiž to samé jako označení mix. Spolu být můžou bez problémů pouze dávej pozor při krmení. Pářit se nejspíš nebudou. Boa kteří spolu žijí od mala v jednom terariu se k tomu většinou moc nemají.

Jo a to že je mix po malých rodičích neni vůbec nic určujícího. Můžou být totiž malý protože je někdo páříl a množil od 2 let a velikostně je podrazil což je v Čr dost časté. Ona totiž pak samice vráží energii do plodů a né do růstu a po porodu se zase dostává do kondice a tudíž takřka přestává růst...

Pářit se nejspíš nebudou. Boa kteří spolu žijí od mala v jednom terariu se k tomu většinou moc nemají.

Opravdu? To by bylo fajn. POkud by se spolu opravdu nepářili. Mohla bych si je nechat oba dva.

Přikládám foto. Vím, že podle fotek se nedá poznat druh. Ale přikládám jen pro přdstavu, jak jsou velcí (nebo spíš malý).