Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reálný chov morelia

Prohlížel jsem všechny fóra a nenašel jsem uspokojivé odpovědi. Proto zakládám nové.

Chtěl jsem se zeptat zkušenějších na podmínky chovu morelií. Nároky na terárium, na vlhkost, teplotu, atd. A jestli se od sebe poddruhy nějak výrazněji v nárocích liší.

Nejlepší by bylo, pokud by se nějaký chovatel pokusil obšírněji popsat reálný chov těchto krásných hadů.

Děkuju

Máme doma hroznýše, ale myslím si že ohledně svlékání je to jedno. V teráriu nemáme vlhkoměr , ale mají neustále mističku s vodou. OD začátku mají svlečky v naprostém pořádku. U prvního a druhého svleku jsme je jednou denně rosili ale velmi se jim to nelíbilo. Tak jsme to zkusili příště bez rosení a nemají jediný problem. Takže asi nikdo neřekne přesně nějakou hodnotu, nebo kolik rosit ale musí se to vyzkoušet.

No ono taky záleží na tom, jakou máš celkovou vlhkost v místnosti. Takže rosit třebas nemusíš ale vlhkost jim stačí, ted neříkám že je vyhovující, ale že jim stačí. Chce to taky vědět jakou vlhkost vzduchu mají ve svém přirozeném prostředí a podle toho jim to také, aspoň částečně, zařídit i v teráriu.

kdyby jsi precetl jeden dva clanky, vis, ze nepotrebujes UV zdroj. nehlede na to,ze nekteri dokonce tvrdi, ze je kontraproduktivni.. Nemas ani ujasneno jaky druh chces, tak jak Ti nekdo muze radit?Dej si prvni sam pred sebou odpovedi na zakladni otazky co chces chovat, pak se zajimajej, zajimej, zajimej, i nekolik dni shanej informace ( vim, ono se to uz dnes nenosi) a pak se popr zeptej na to, co Ti nebude jasne a nebude sehnatelne z dostupnych informacnich zdroju...Zatim co se ptas jsou zaklady...ktere jsou v kazdem clanku

No mě to bylo hned jasné, řikal sem si že tu něni něco v pořádku. Viš co, nejdřiv pořiď nějakou literaturu (internet je sice fajn, ale knihy jsou knihy), až něco nastuduješ, pořiď si méně náročné hady, neřikam že morelky jsou nějak extra náročné, ale vždy je lepší ze začátku pořídit něco menšího a vhodnějšího pro začátečníky. A kdybys opravdu chtěl začít hned ze začátku s krajtou a to kobercovkou, doporučuju obyčejnou variegatu, ale i tak předtím si toho ještě hodně nastuduj, a to nemyslim jen o kobercovkách ale o hadech všeobecně!.

Dobře, děkuju za odpovědi. Byl bych radši, kdyby byli bez projevené arogance. Ale stejně děkuji. Nemá cenu pokračovat, domníval jsem se, že tohle fórum mi pomůže ujasnit si informace, které jsem načetl. (ano opravdu) I když to jsou základy. Nebo sem možná měl formulovat otázky jinak jako "Z jedné stránky vím, že UVa nebo UVb zářivky jsou zbytečné, můžete s tím souhlasit?". Ale už do teraporadny přispívat nebudu. Asi se vám uleví.

Nikam neutíkejte. Jen trochu lépe formulujte dotazy. To, že jste ještě hady nechoval neznamená, že jste tu špatně. Jen prostě na dotaz tak obecný lze těžko požadovat konkrétní odpovědi. Chce to i konkrétní dotazy. Poslední dobou je to tu jedna velká přehlídka dotazů a vláken o ničem, což některé zbyvší přispěvatele unavuje.

M.bredli jsou stejně jako ostatní krajty komplexu Morelia vynikajícími lezci, proto se s nimi ve volné přírodě setkáváme i na stromech a keřích. Velmi často se zdržují v blízkosti vodních nádrží. Bývají také spatřovány v okolí vesnic a měst - nalézají tam totiž jak vodu (rybníčky, zavlažované zahrady, zahradní bazény) (Mense)

Podle mě se ale nejedná se o čistě arborikolního hada. Ve větvích často pohybují hlavně juvenilové a subadulti. Tato kobercovka totiž patří k těm nejrobustnějším. Čím jsou starší, tím do větví a keřů lezou méně (neznamená to ale, že se tam nikdy neobjeví).