Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem okno jako stěna terária?

Máme velmi slunný byt, kvalitní plastová okna s dvojitými, termoizolačními skly. Teď je venku -1stC, když přiložím dlaň je povrch chladný ač v místnosti teplo, 22st.C. Mohu vytvořit terárium pro chameleona připojením tří zbývajících svislých skel (plus dno + strop)ke stěnám kolem okna, samozřejmě částečně s pletivem? K tomu samozřejmě i vyhřívací místo s lampou, možnost stínu, chladnějšího místa ap. Jde mi o to zda přímý kontakt s okenním sklem by nebyl v zimě ( ačkoliv bych zajistil uvnitř dostatečnou teplotu) nevhodný - nebezpečný - přecijen asi bude jeho povrch relat. chladnější. Velmi děkuji za odpověď.V teplých dnech bych okno jen pootevřel, venku by byl obdobně vytvořený venkovní výběh s pletivem (je tam balkon),možnost slunění kdykoliv by byla jistě velmi vhodná..

A ještě druhý dotaz: Jaký druh bych si měl pořídit coby začátečník ( tedy který méně náročný?). Současně bych ale nechtěl až tak velkého v dospělosti jak popisujete, tedy desítky cm - vyhovovala by mi velikost těla cca do 15-20cm. Děkuji za odpovědi.

( omlouvám se- dal jsem původně do rubriky "terárium a technika", zde snad větší šance na odpovědi zkušených)

spojovat terárium přímo s oknem je hloupost a) poškození okna b) co kdyby si ho chtel otevrit? c) neco musi drzet vahu teraria tzn. dalsi zbytecna konstrukce

podle me je zvlaste pak pro zacatecnika lepsi nedelat takovehle vifikundace, ale obyc terarko... a volieru? no, tak tu si muzes udelat z pletiva a chamika tam davat rucne...

pro zacatecnika jemenak, je to takovy blbuvzorny zvire, cca tech tvych rozmeru

Děkuji za odpovědi, vcelku jsem něco takového tušil, v létě tam opravdu praží slunce - zařídím se dle vašich doporučení.

Jen mne překvapuje věta: "Pro zacatecnika jemenak, je to takovy blbuvzorny zvire, cca tech tvych rozmeru".

V obchodě mi říkali, že má ch. jemenský tělo cca 50-60cm (!?).Dle Wikipedie " samec je větší než samička-samec může mít 40cm a samička 30cm" - to je délka těla či celého chameleona i s ocasem? Resp. jak cca dlouhé tělo má samec a jak dlouhé samice? Jsou v tom větší variace? Děkuji.

Samec může mít okolo 60 cm a samice okolo 40 cm....rozdíl je i ve výšce jeho přilby on jí může mít až 8cm vysokou...a ještě je rozdíl i ve zbarvení..samička si vybíra pastelové barvy vetšinou zelenou nebo hnědou.....za to samec si vybíra z daleko pestřejších barev...