Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Černé oči u kudlanky

Dobrý den.
U jednoho samečka kudlanky H.membranacea se mi z ničeho nic objevili černé felky na očích. Prosím, má někdo zkušenost s tím, co by to mohlo být? Jestli je to normální, nebo jde o nějakou nemoc, symptom stárnutí nebo cokoliv? Sameček je v 7. svleku. O víkendu mám v plánu páření, tak jen aby třeba nebyl už neschopen. Chovám v tomto druhu 2,1. Samička mi o víkendu jeho kolegu málem sežrala, tak budu teď v neděli po důkladnějším krmení zkoušet druhý pokus.
Díky moc, za odpovědi. Přikládám foto k ilustraci:
[p1090039.jpg]
[p1090040.jpg]

Mým kudlankám-samicim m. religioza před úhynem odpadávaly postupně poslední články nohou. Ještě jeden tip: pokud se sameček nechtěl pářit v hrůze ze samice, zabrala dekapitace-ustřihnutí hlavy. Pak se po nasazení na samici pářil bez problémů, protože pud sebezáchovy byl pryč. Vypadá to drasticky, ale v reálu mu dost často samice ukousne hlavu už během páření, je to tak v přírodě prostě zařízeno.