Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov cvrčků - začátečník

Ahoj Všem;-) Nejsem žádný velkochovatel, ale když vidím cenu za krabku cvrčků, přemýšlím o tom, že bych je začala chovat. Myslíte si, že to má cenu, když mám 1,1 Rhacodactylus ciliatus a 0,2 Lepidodactylus lugubris? Pokud ano, s jakým druhem? Aby moc necvrkal a nemusela jsem se bát, že mi zamoří dům a nejlépe se množí. Jak velké insektárko a s kolika násadami začít? Moc děkuji! :puff:

Zdravím Vás,
potřebovali bychom poradit k chovu cvrčků, když jsme je přendali z kladiště do líhniště, objevila se nám na rašelině plíseň, předpokládám, že to je moc velkou vlhkostí, jaká vlhkost by teda měla být ideálně v líhništi 70%? Nebo to je něčím jiným?

S tím souvisí i náš druhý dotaz, lze líhnutí dotáhnout do konce i s plísní nebo je nutné celou nakládku s vejci vyhodit? Díky Dave

Dobrý den, také jsem měl s rašelinou problémy ohledně plesnivění. Velmi úspěšně jsem přešel na vermikulit, který zaleji na začátku vodou a rosit už vůbec nemusím, naprosto bez plísně a starostí. Pytlík za pár korun vystačí na rok bych řekl. On ten materiál změkne a samičky jsou schopné do něj klást. Už jedu několik várek, ani jsem nedoufal, že se mi to povede... :-) Je třeba neustále kontrolovat a když uvidím prcky, tak krabičku, ve které je líhniště vysuším kuchyňským ubrouskem a nechám tam pár zmuchlaných kousků, aby se neutopili. Stačí opravdu jen málo orosené dno a je problém.