Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agkistrodon contortrix a UV Zářivka

Ahojte, mozem pouzit pri agkistrodon contortrix uv lampu ? Konretne sa jedna o 70 cm dlhu 20 W ziarivku a UVB je 5.0
Popripade na kolko hodin im stym mozem svietit ? Dakujem.
Změna předmětu, původně: Agkistrodon Contortrix a UV Zářivka (carlos)

Ak chces vediet preco tak AAA vystraja tak si precitaj napr toto:
http://www.teraristika.sk/forum/1-vae-teraria/3747 -vae-teraria-foto?limit=10&start=310
alebo:
http://www.teraristika.sk/forum/32-hady/42721-vasi --nasi-jedovati-hadi?limit=10&start=50
picasaweb.google.com/milos.savara/AgkistrodonConto rtrix
http://www.teraristika.sk/forum/32-hady/52633-ponu ka-niekto-jedovateho-hada-na-predaj-

A toto je len zlomok, nechcem rypat, ale viem si predsatvit ako to skonci...:x:

Jestli tu zarovku budes mit dost daleko od hada,tak by mu to skodit nemelo. Ja svitim reptiglem 5.0 na samici squamigery a nevidim problem. V prirode na hada urcite taky dopadne sem tam naky uv zareni. Ale muze bejt klidne i bez toho. Jde o uhel pohledu a reptigla zas tak moc uv zareni nevydavaji a casem jeste slabnou..

Sory nordic . . nie je to tak ze by som nemal co robit alebo ta chcel nejako systematicky znevazovat, ale podla mna ked si niekto zacne chovat jedovate hady ( zatial co ma predchadzajuce skusenosti max. s gutkami ) tak by mohol vediet aspon zakladne naroky na chov hadov. Ale nie Nordic je drsniak ma uz osemnast moze chovat jedaky ( aj ked mas uplna na pecko terarko, a zabezpecene lepiacimi paskami ) A asi mu je aj zbytocne radit kedze vpodstate o to aj tak nestoji a robi si vsetko po svojom. Este ze vsak byva v Pragli a ked ho to konecne pokuse tak budu mat zase o zabavu postarane cesky kolegovia. Samozrejme dufam ze sa to nestane, ale pri tvojom pristupe to je len otazkou casu.

no,s tým Uv v chove hadov to nebude také jednoznačné,napr.p.Jiroušek v jednom velmi starom čísle časopisu AT popisuje,ako sa chov bitis nasicornis velmi nedaril,hady žili v zajatí 2-3 roky,večšie úspechy sa dostavili,ako sa začali používat HQI lampy,tie síce nedávajú vela UV,ale je to takmer prirodzené svetlo.Dokonca sa začali nasicornisky aj množit.Napríklad v ZOO Tula/kde pracujú špičkoví herpetologovia,vlastnia jednu z največších zbierok plazov na svete/majú pre určité druhy solárium/myslím vysokohorské zmije/,no asi nie zo srandy.Pri moreliach/myslím spilotách/ bolo pozorované krajšie sfarbenie,ako pri kusoch,kt.nemali prístup k UV/pri sfarbení pravdepodobne UVA/.Dokonca aj u homo sapiens bolo pozorovaný nárast depresíí a samovrážd v dobe,ked slnečný svit slabý.To je len pár príkladov,na ktoré som si spomenul.Pokial niekto chce dopriat svojim chovancom nadštandart,tak nevidím problém/napr.ako spomínal v jednom z príspevkov kolega pri atheriske/.Ak niečo neviem,tak aspon ihned nenapádam/AAA/,aby sa tu forum nezvrtlo,ako na jednom chovatelskom vebe.S pozdravom M.K.

AAA, beries to uz osobne a nie ze nie. Ked chces poradit. Tak porad. Ked chces niekoho dodrbavat. Tak si pockaj na vlastne deti. Ja som sem prisiel pre nejaku radu. To ze ich mam je len moja , moja a este raz moja vec. To ze sa to Tebe nepaci tak stym nespravis nic. Maximalne mozes poradit. ked nechces. tak sa zdrz komentara. Samozrejme ja som rad ked mi niekto da radu. Mozno to tak nevypada ale je to pravda. Zariadim sa uz podla seba. Zamky mam docela davno a pasky su tam od vtedy co som to kupil aby to nelietalo. Samozrejme ale ked to povies takym sposobom ako to povies tak ludia to ani nemozu chapat. Ale veci su uplne inak ako vravis Ty. Nebavi ma furt bojovat za moj nazor aj ked nieje mozno spravny. Ale je moj ci sa Ti to paci ci nie. Rozhodol som sa sam. Takze tak. Dik ostatnym co sa mi snazia aspon poradit. Otazky a odpovede niesu len pre mna ale aj pre inych ludi co si to budu citat. To ze mate na mna nejaky nazor je jasne. Ale kazdopadne aby si kazdy citatel povedal co si o mne mysli je divna myslienka. Niesme na psycho fore.

OK sory budem sa snazit radit uz len k veci . . .takze Vo vseobecnosti hady nepotrebuju ziadne UVA, UVB a podobne veci. . . to si daj radsej k dakym jasterom ak chovas. Tieto hady to neocenia . . .Nordik konecne si napisal daco zmysluplne a normalne . . len tak dalej a aj ludia sa budu spravat k tebe lepsie.