Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jedlova kura, vhodny substrat?

Ahojte,

Viete mi prosim poradit ci je vhodny substrat jedlova kura? nie ale do celeho tera len do vlhkejsej casti teraria teda vlastne ukrytu. Co som sa docital tak tento substrat dobre pohlcuje a aj uvolnuje vlhkost, myslite ze je to vhodne pre gekoncika nocneho alebo mam radsej pouzit riecny strk?

dakujem

Ahoj, jedlová kůra je pěkná, pěkně voní, ale při stálé i sebemenší vlhkosti plesnivý. Z mojí zkušenosti je vhodná spíše do sušších terárií kde rosíš jen občas, ale jako stále vlhký úkryt bych jí určitě nedoporučoval. To už bude určitě vhodnější ten písek. Nehledě k tomu, že je sprostě drahá.