Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plíseň vajec

Zdravim, chtěl jsem se zeptat, jestli vejce, které je v inkubátoru a začala se na něm objevovat plíseň, možno nějak zachránit ( nebo je odepsané ). A druhá otázka, předpokládám, že je nutnost ho co nějdříve odstranit od ostatních. Díky za info.

Jo, a ještě jsem chtěl reagovat na to zkapávání vody na vajíčka. V inkubátoru jsem udělal šikmý strop, tak všechna vysrážená voda zkapává mimo nádobu s vajíčkama. A tedy ještě se zeptám, když to vejce posypu nějakym tim přípravkem, tak ho pak stejně musim oddělit od ostatních, nebo ho můžu nechat s ostatními?

zdar:-DFJčkáři-asi tě vyděsila cena těch preparátu co jsem psal??je tom co se doma najde;-)Pedeline je tekutý musel by jsi to potírat štětečkem.
Jinak to vejce dle mého názoru půjde hodně přes 90dní inkubace:-)tak se o něj pěkně starej.Pokud by to to nějak hořelo máš na mne číslo,tak není problém.

Zdarec Pošuku. Né, cena mě vůbec nevyděsila, dnes jsem koupil ten připravek, co jsi mi doporučil... Devilan. Koupil jsem ho v lékárně za 49 kč, zádná rána :)). To lehce naplesnivělý vejce jsem vyndal od ostatních a dal zvlášť do jiné krabičky vedle, ale nechal jsem ho v tom samém inkubátoru, to snad nebude žádný problém, né??? Vejce jsem posypal tim přípravkem no a uvidíme co se bude dít. Ta plíseň by měla zaniknout? Jj číslo na tebe mám v SZ, tedy doufám, ale myslim že jo.

A ještě jsem se tě chtěl zeptat, ty v tom máš přehled.... Už se někomu podařilo odchovat exanthematiky ???

zdar:-D ad vejce to neva,že bude v inku u ostatních.S tou plísní-pokud je to vejce oplodněné,tak zmizí(možná)??ale už párkrát se mi stalo,že na vejcích byla plísen sice lokálně ale byla celou inkubaci a krasavci vylezli a byli v pohodě.
asi vím co se ti doma stalo a to jsem nekoukal ani do skleněné koule:-D:-D:-D
ad odchovu -první nejsi to bud klidný;-),ale každopádně je to pecka,protože díky laciným importům to dělá málo kdo.
Netuším kolik máš vajec?,ale pokud je jich více jak 2 tucty tak to bude sranda.moc je nežen ad inkubace stačí do 30 sice se to může protáhnout až na 180dní i více,ale budou o.k. ahlavně budou "čistý" s případným prodejem nebude problém neboj hlavně nedávej žádný inzerát apod.;-)

Ahoj, dobrý, tak já to naplesnivělý nikam stěhovat nebudu, jak jsem ti psal, jen jsem ho posypal tim práškem a nechám ho zatim tam. Tak to jsem klidný, že nebudu první, jen když jsem sháněl odchov stepáků, tak mi nabízeli jen samé importy. Mám tam teplotu 31 až 31,5. To si myslim,že stačí a že to snad hnát nebudu, nebo mám stáhnout teplotu na těch 30 stupňů ??? Je mi jasný, že se inkubace protáhne, ale to mě nijak netrápí. Prosim tě, 2 tucty vajec vážně nemám, to by se do ní nevešlo, ale mám 9 kousků :)). Upřímě si stejně myslim, že je na to ještě dost mladá, že z toho asi nic nebude, no ale uvidíme. Jo, když to vyjde a něco se narodí, tak budou čistý. Neboj, na podávání nějakých inzerátů je ještě opravdu brzy a ani bych žádný nepodával, nejdřív bych to případně nabídnul známím.