Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon pardálí- specifika chovu

Ahoj lidi chtěl sem se vás zeptat jestli máte nějaké zkušenosti s tímto druhem chameleona...(např...v čem je náročnější než jemeňák,a v čem se liší chov tohoto druhu).Na netu jsem o nem našel pouze to kde žije a jak se rozmnožuje ale o chovu nic moc...
Předem díky za odpovědi.....
Změna předmětu, původně: Chameleon Pardálí (Aurifer)

Jsou opravdu krásní! Chov je malinko jiný od jemeňáků (vyšší vlhkost, lepší odvětrávání), a jsou hlavně strašně rychlí! Měla jsem jednoho F.P. nosy be, a ten byl nádherně modrej, tyrkysovej, fakticky krásnějšího jsme neviděla. Chovala jsem je několik let, ale pak jsme se vrátila k jemeňákům. Jsou mi prostě bližší.

Mně zas učarovali pardáli, ale hrozně se mi líbí i rohatí. Na ty ale zatím nemám podmínky. Jemeňáky jsme bohužel museli zrušit. Už jsem nedokázala sehnat fakt kvalitní chovný materiál. No je mi to líto, tak to nebudu moc rozebírat. Pardálové u mě vedou i z toho důvodu, že existuje více barevných variant a každý si může vybrat podle vkusu. Já si nevybrala, tak jich mám víc :-)
Jinak s tou vlhkostí bych to moc nepřeháněla. Každý se pak snaží pořizovat nějaké nesmyslné fontány a mlhovače. Stačí je dvakrát denně narosit a to tak, aby v terárku voda nestála. Pardális oproti jemeňákovi daleko více pije. Dospělci se krásně naučí na pipetu, což je praktické.

To je pravda, chlastaj jak duhy.A když se naučí pít z rozprašovadla, není nutné ani rosit 2 x denně. Barevně na ně opravdu žádný jiný chamík nemá. Když jsem je dávala ven na přímé slunce, tak jeden byl oranžovej jak výstražná vesta s černým lemováním. Krása. Ty barvy mají a mění úžasně.