Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinace plastu a skla

Mám velký plastový box s víkem, a potřebuji jej nějak ,,zprůhlednit", aby do něj bylo ze shora vidět. Plánuji vyříznozut v plastovém víku velký obdelník a díru přelepit zvrchu sklem tak, aby se 1cm až dva okraje překrývali s plastem. Myslíte, že by to mohlo fungovat? Plánuji tam sklo nalepit bud silikonem montážním nebo tím průhledným na lepení akvárií. Nejlépe by vypadalo, sklo nalepit ze spodu víka, ale to by asi nemuselo držet.

Díky za případné rady.

když to slepíš 100% silikonem, tak to držet bude, ať to uděláš tak nebo tak, ale nebylo by lepší sklo vyříznout na míru a z obou stran zalištovat? Vim, je to pracnější, ale vypadalo by to mnohem líp. Záleží na tom, kam to chceš dát a co v tom bude. Jinak to sklo pokud bude vnitřkem, tak ho musíš pořádně obrousit, ať se to co v tom bude o to nepořeže. Taky to jde vyřešit pletivem, který se do toho boxu vtaví, ale to asi nehceš.

Vetrak je to s docela nizkyma otackama a termoregulaci, puvodem z PC neni. Ma to byt takove preventivni opatreni proti plisni v zadni casti teraria, kde je miska s vodou. Fouka smerem nahoru na spodni stranu vika, kde v lete obcas kondenzuje voda. Had (L.g.californiae) v tom zije od minuleho jara a zatim nemel zadne problemy. Je ale pravda, ze lepsi by bylo udelat jeste druhy otvor se sitkou. Tento rok budu delat nove, tak se to pokusim vyresit lip.