Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nhandu coloratovillosus - plíseň

Zdravím teraristé, na burze v Brně jsem si koupil tohoto pavouka a dnes jsem zjistil, že má na abdomenu nejspíš plíseň. Umístil jsem ho tedy do suchého karanténního terária a potřeboval bych poradit, jak dál postupovat, případně čím napadené místo ošetřit. Předem děkuji za Vaše rady!

Jsi si jistej že jde o plíseň? nejsou to jen vyčesané chloupky nebo podobná ptákovina?
Já jen že v 80%případů kdy se někdo na diskusích ptá na plíseň na baboukovi jde jen o chloupky nebo písek,nebo kousky ubrousku, pavučiny a podobně...

fotka by to vyřešila...

on má chloupky různě barevné a když si podrbe abdomen(když je nervní aby vyčesal chloupky), vypadávají jich mnohdy celé chumáče a část bílých chlupů zůstává na ostatních které zatím ještě drží na místě...jakákoli manipulace je pro něj stresujícía jestli ho budeš něčim pomatlávat, může tě kousnout,může utéct a zranit se a každopádně mu to neprospěje.

plíseň na abdomenu bude zanícená a spíš půjde o něco jako otevřený vřed,vyditelná boule nebo něco takového - mezi tisícovkama pavouků sem viděl plíseň na abdomenu jen jednou a je to vzácný,hnusný a dobře rozpoznatelný...podle mě ho jen zbytečně trápíš.

Plíseň když je náhodou zachycená jen na povrchu chlupů,tak si jí nevšímej,ta mu neublíží(a spíš to bejvá jen umazané od trusu apod.) pokud mu roste plíseň viditelně z končetin, je několik dní po smrti.

Ok Nery...pokud je to tak jak píšeš, asi teda zbytečně panikuju a dám na Tebe jakožto odborníka:-) Pokud si viděl plíseň na abdomenu jen jednou, je hodně velká pravděbodobnost, že to asi plíseň nebude. Vím že přehnaná péče o pavouky je spíš na škodu, ale já tohle viděl poprvé. Žádný z mých pavouků to neměl. Možná jich to mělo po burzách stovky, ale nikdy jsem je zblízka a delší dobu nezkoumal, tak jsem měl za to, že to plíseň je. Díky!!!:-)