Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán nechce jíst.

Ahojky potřebovala bych radu. Mám leguánka už třetím rokem a teď přes zimu máme problém, nechce skoro vůbec jíst. Už to trvá asi měsíc na veterině jsme byli je vpořádku akorát ho odčervila. Nevím jak na něj, sám si na jídlo nesleze musím ho chodit krmit, ale když já jím něco zajímavýho tak se po mě sápe abych mu dala. Veterinářka říkala, že je mlsnej a tak nám poradila ať mu děláme stravu barevnou....ale taky to nefunguje. Tak mi prosím poraďte. Díky moc :-)
[mod]Změna předmětu, původně: Nežere mi (Melda)[/mod]

loading...

Máme terárium 2m šířka,2m výška,1m hloubka.Vlhkost asi 70° a teplota na vyhřívacím místě je 38C° má tam nádržku na vodu, větve na šplhání(větve, polička i zeď je upravená na ležení) Svítím mu dvanáct hodin deně a UVB žárovkou 6h. A odčervovala ho kvůli nálezu v trusu. Takhle stačí?:-)

Jedna z možnosti je,že pohlavne dospel a prišlo nanho obdobie parenia.V tomto obdobi- u každeho lega je to individualne-menej žeru,vela potravy sa vyhadzuje.Mne sa vlastne až teraz pomaly rozkrmuje,doposial to bolo len take symbolicke prehrabanie v miske.
2. možnost ,že je to samica,ale ta by pred mesiacom žrala bezhlavo a pažravo,viditelne by pribrala a teraz sa chystala na znašku.
3. nerobili ste neake upravy so svetlami,alebo zmeny v terarku?Legovia su dost citlivi na zmeny prostredia a zvlašt,ked sa vymeni daka lampa.Mohli by ste napisat,ake typy svetiel použivate?Ja som vymenil vybojku a legovia sa začali schovavat,takže musela ist ina a teraz je to v pohode.Teplotu by som trochu znižil.
Preto som pisal aj o samici,lebo nie každy vie určit pohlavie a vedia sa perfektne pretvarovat,ale to by museli byt asi vo väčšej spoločnosti- legov.;-)

Pripravky na odčervovanie su vraj svinstvo,možno ma aj z toho nechut do jedla.Ak je to 3 ročny samček tak jednoducho dospel a je v obdobi parenia.Môjmu to trvalo od novembra do februara.Na tak velke terko by som zvolil ine druhy osvetlenia,namiesto jednej 150 w by som použil 2 x 80w,alebo podla potreby 2 x100w,dalej by som to doplnil aspon o neonovu trubicu s dennym podielom spektra .Uvb žiarivku by som vymenil aspon za Solar glo 125W.S velkostou lega by som si nerobil vôbec starosti,prosto aky narastie,taky bude,ale samozrejme pri plnohodnotnej strave.;-)

Soňa K., 16.05.2010 18:23, Leguán zelený, 0 odpovedí (56 zobrazení)
Ahojky
Potřebovala bych poradit, mám leguána už tři roky a vše to bylo docela v pohodě až teď poslední dva měsíce se nechodí dolů vyhřívat a ani jíst musím ho sundavat protože na poličce má jet teplotu na spaní. Díky
Ak mate vyhrievacie miesto niekde dole,tak sa nečudujte.Legovia naviac času travia v hornych častiach terka a tam sa robia aj vyhrievacie miesta.Spodok terka sa temperuje vo velkych a chladnych miestnostiach,dajme tomu na 25 st.Lego sa hore pod lampami ohreje a dole sa chodi chladit,jest alebo robit svoje potreby.Dufam,že som to spravne pochopil.Moji legovia zaspavaju hore pri teplote 32 st.

Nám zase ta naše příšera žere pořád... ale semtam má den, kdy odmítne vyloženě oblíbenou věc (jednou způsobila paniku, protože nechtěla pamepliškový květ!)... nejlepší je zkoušet všechno, co je jedlé a k dispozici. Třeba si legu najde nějakého nového favorita. Naše teď zrovna "ulítává" na rozkvetlých hluchavkách. 8-) Zato jindy oblíbenou mrkev nevzala do huby už dobře měsíc... Hodně štěstí přeju.