Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bazilišek zelený

zdravím,mám prosbu,nikde nemůžu vyčíst jak svítit v terárku pro baziliška,všude se píše jeno teplotě a nemůžu nikde najít dobu svícení.mám ještě jednu prosbu,kolik cvrčkůa jak často mám krmit,když je bazilišek cca rok a čtvrt starý amá cca 60cm,díky moc za radu - dominik (ikebara)

loading...

Hmmm, tak z ceho asi vychazet, je to tak logicke... Kde bazilisek zije? Ve dne ci v noci? Podle toho nastavit denni chod svetla a dat lampu... Je denni a je to zvire zijici temer na rovniku a na rovniku. Odpoved je nasnade. Kolik cvrcku a jak casto je uz hodne zakladni dotaz... Ach jo, jak jste si to zvire poridil? Libilo se zviratko a az pak se resilo ubytko, zradlo a pod, co? Hmmm...

zdar:-D já taky nechovám už žádnou plumifromsku.
loc. je snad jasná:Mexiko (south)& north J.A.
světlo&teplota:-D tuto je docela klasika:svit podle potřeby,klidně si kup MagaRay,ale nic ti nebude platné pokud tam nemáš bazén a v ně teplotu cca 29St.stálou+fitr na vodu.jsou to "čachtavky" a do "humus"vody to nevlezou,páč už tam jak je dobrým zvykem udělaly potřebu.
Krmení:cvrči??:-D:-D:-D tuto je žert??v té velikosti zvládne skoro vše čím se dá krmit-hada(B.f.),gekona(Hemi.sp.apod.)myši,slimáky (nej.jsou ty černý co lezou ve sklepě),rousnice,velké švábi počínaje cranifer.
ze sladkého milují kašičky.....tam se dá i dopravit vitamín apod.je toho opravdu mooooc;-)

Ano, je to kritika, protože mě opravdu HODNĚ štve, že si někdo pořídí živého tvora, když o něm neví A, natož aby věděl B. Bohužel, nepříjde mi to normální, proto jsem reagoval tak, jak jsem reagoval. Wikipedie mi důkazem, že stačilo jen malinko chtít a nejen čekat jak pecka... VH

Zdravím .... Mám baziliška zeleného, teměř vše už dávno vím, ale chtěla bych se zeptat, jestli se dá sehnat nějaká literatura k těmto tvorům, kde bych se dočetla o jejich chování a pod. Předem děkuji ....

Mam problém, chovám bazilišky zelené a samičce se kolem očí se jí oběvil šedivý povlak, z blízka to vypadá jako suchá kůže, ale bojím se roztočů, nebo plísně. Je to celkem pravidelné na obou stranách hlavy. Prsím, nemáte s tím někdo zkušenosti? napište mi kdyžtak na mail : a.nugget@seznam.cz Předem díky ....

Z tohto vyplyva,že rok a 1/4 nevieš kolko maš svietit a čim krmit??Je to denny jašter,takže 10-12 hod
Wikipedia: Bazilišek zelený (Basiliscus plumifrons) je ještěr z čeledi leguánovitých. Má dlouhé zadní nohy s velmi dlouhými prsty, dlouhý tenký ocas a na hlavě a na hřbetě vysoký hřeben. Je jasně zelený, nepravidelně světle modře či bíle skvrnitý. Dospělí jedinci dorůstají až 80 cm, z čehož dvě třetiny připadají na ocas.

Bazilišci skvěle běhají po souši, šplhají po stromech a jsou výbornými plavci. Dorozumívají se navzájem kýváním hlavy. Jsou to zvířata společenská, avšak samci jsou vysoce teritoriální a svoje území si hájí bojem.

Vyskytuje se v křovinách a nízkém stromoví, poblíž sladkých vod (řeky, jezera) v oblastech Jižní Ameriky od Guatemaly až po Kostariku.

Jeho potravu tvoří převážně plody a hmyz, nepohrdne však ani malými vodními obratlovci nebo myšími holaty.

Samička naklade 4 až 17 vajec, inkubace trvá 5-75 dní a probíhá při teplotách 27-30 stupňů.

V případě nebezpečí prchá rychlým během po zadních nohou, rovnováhu udržuje pomocí ocasu. Dokáže vyvinout rychlost i přes 10 km/h a na kratší vzdálenost je schopen běžet po vodní hladině.
;-)

Poradna aj vychovava a uči sa zbavovat lenivosti!Možno niektore prispevky vyzeraju tvrdšie,ale kupovat zviera bez akychkolvek znalosti je lahostajne a nezodpovedne!Par sekund mi trvalo,kym som z odkazu skopiroval horeuvedeny text a to nie som žiadny hacker. ;-)
Takže velka nadrž,rovnomerna teplota,kvalitne presvietenie celeho terka + uvb-vybojka.;-)

Možno niektore prispevky vyzeraju tvrdšie,ale kupovat zviera bez akychkolvek znalosti je lahostajne a nezodpovedne

Zalezi i na pristupu. Př.:
Koupis si zvire o kterem nic nevis, prijdes s nim domu, na webu najdes hromadu informaci, kdyz ti neni v necem jasno na teraporadne dopřesníš info, smontuješ bednu(pokud nemáš), zajistis spravne podminky a hotovo. Zvire je ten stejny den v pohode.(pripadne nadavas co jsi to koupil za neudrzitelnou potvoru)
nebo
Koupis si zvire o kterem nic nevis, prijdeš s ním domu, nic si nenajdeš, strčíš ho doma do klece pro kanáry, po čase si najdes teraporadnu a ptáš se proč kamarádovi zvíře, které se jmenuje nějak na B, leží v kleci na zemi.

myslim si ze doplnujici informace a veterinarni problemy se tady daji normalne zjistit -resp. zjistit dodatecne uz po porizeni zvirete ,ale zakladni info aspon by clovek mel zjistit co nejdriv v idealnim pripade predem a i mozna diky temto informacim by zjistil ze zvire ac hezke se stava pro nej nezvladatelnym vzhledem k podminkam ...

Takže velka nadrž,rovnomerna teplota,kvalitne presvietenie celeho terka + uvb-vybojka.;-)

Dobrý večer,
Samozřejmě souhlasím,až na tu uvb výbojku.Jsou to zvířata která žijou od Guatemaly po Kostariku tudíš převážně lesy a pralesy,kam moc slunečního svitu nezavítá.Ale jistě že potřebují nějak vstřebat vápník do těla.Já používám jednou za měsíc hydrovit AD3 přímo do tlamky 2-3kapky "neředěného" a jsou čilí k světu.