Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rosnice běloretá/Litoria infrafrenata - nežere

Ahoj, prosím o radu či info.

Mám cca týden novou mladou rosnici - která si v prvních 2 dnech vzala 1-2 cvrčky a od té doby nežere.
Nevypadá nemocně, cca po cca 4 dnech se osmělila a ve chvíli kdy se vypne svícení/ohřev, tak pomaličku vyleze z rostlin, kde sedí celý den a začně aktivně lézt po terárku, koupe se v bazénku, dokonce jsem ji viděl skákat ze stěny na stěnu atd. Jenom ty cvrčky nechává být... přitom na cvrčky byla zvyklá i předtím než jsem ji dostal já.
Teplotu držím přes den /12 hod/ na 28-30, vlhkost 50-70%. Chtěl jsem krmit 1-2 cvrčky ráno, ale od soboty jsou tam a žabka si jich nevšímá.

Takže by mně zajímalo:
1) jestli může vadit, že v terárku je kus dřeva, do kterého, případně pod který se můžou cvrčci schovat a žabka se k nim nedostane ... občas ale cvrčci vylezou a stejně nic
2) může to být tím, že je u mně nově a nezvykla si ještě a přejde to?
3) má to co dělat se zimováním, přípravou na zimování nebo tak něco?

4) no a hlavně - mám problém nebo je to normální a stačí počkat pár dní?

Snažil jsem se hledat na netu, ale k tomuhle druhu toho moc není :(
Jsem začátečník, tak bych nerad něco podělal už na začátku :)

Díky
L.

To je normální, že nežere, musí se aklimatizovat - vyvarujte se stresujících podnětů. A doporučuju u těhle málo aktivních žab umístit do prostoru terária krabičku (krmítko),ze které cvrčci neutečou - žabka si pro ně bude chodit.

Jako začátečník jsem dostala taky infrafrenatu a nic sem o ní nevěděla a už ji mám rok a půl asi a je v pohodě. Cvrčků a kobylek si taky nevšimala a nebo se dřív utopili v misce s vodou, tak sem přešla na šváby, které jsem dala do prázdné misky, nedávno jsem přešla ještě na myší holátka, nemusím ji teď tak často krmit jako tím hmyzem:)

hej aj ja mam pri phrynohyaskach misku na cvrcky, sranda je ze ked zabkam vytravi tak tam cakaju na cvrcky a cervy.
Este k tej tvojej zabke podla mna by si jej mal zvysit vlhkost aspon na 85% kedze tam mas az 30 stupnou moze ju to vysusovat.radsej vecsiu vlhkost pri takej teplote 50% sa mi zda malo