Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stálé problémy s krmením P.regius.

Dobrý den,
jsem tu opět se svým problémem s asi rok a půl starou krajtičkou královskou. Pokud si vzpomínáte, had má problémy s krmením, je to asi půl roku zpět, co jsem byla po dvou dnech co byl Charlie u zvěrolékaře neinformovaná o jeho eventuálním problému, pouze mi bylo řečeno ať hada krmím násilím. To jsem provozovala asi 3 měsíce, jenže přišlo mi to šílenější než cokoliv jinýho, normální bylo, že had polovinu kuřete či jiného masa vyvrátil. Řekla jsem si, že opět zkusím nechat hada v klidu, a zkusim myš. Bohužel, před týdnem mi opět nesežral myšku. Bohužel už si nevím rady, tento had sežral za svůj život to, co moje bejvalá užovka měla na měsíc. Opravdu se snažím, hada nevynadavám z terárka, to znamená, že stresy žádné nemá, světlo má, teplo taky. Bohužel už začínám trpět pocitem bezmocnosti.
Teď ještě jsem našla v konečníku, ne zvenku ale hned na kraji ve zvnitř velice suché místo, prostě jako by stroupek, takže i to mi vystrašilo. Děkuji Vám za rady porady, budu moc vděčná.
Lucie
[mod]Změna předmětu, původně: Už nevím co dál (Melda)[/mod]

loading...

Křečka ještě neměl, ale mastomyš už jsem zkoušela a nic, křečka zkusím, jen se bojím, jestli nebude na toho mího chcípáčka moc velkej, už jsem vyzkoušela i všechny možný velikosti myší, malou, střední, mini potkana, nic. S tím, že přes zimu Váš had nežere, to už jsem taky slyšela, v tom případě má moje Krajta zimu celoročně, v podstatě už od narození má asi zafixovanou zimu ... Zkusím křečka a napsat do Brna. Pokud máte další rady či zkušenosti, budu ráda.
Díky :-)

S uspechem jsem rozkrmoval reginy i klasickyma kreckama,zkusit treba semisaky tech krecku.Dokonce se nekdy da pozorovat rozdilna ochota v prijmu potravy,pokud se predkladaji treba samci,ti jsou nekdy odmitani.Tak experimentujte,ruzne druhy,ruzne pohlavi,treba i ruzne barvy.V praze je taky par lidi kteri se na plazy specializuji,netreba hned letet do Brna...

Regina je import?Vazila jsi v prubehu nezrani?Je dulezite,zda hubne,pokud ne,netreba resit.Nasilne krmeni platkama kureciho masa je holy nesmysl.samotne maso je nahrazka,jen zaskok za plnohodnotne krmeni.
Zkus nabidnout nejakyho toho krecouna a pred vhozenim terarko poradne naros.Docela se mi to osvedcilo.

Vloni jsem známému rozkrmoval malou regiusku,která byla koupená na Ládví a po měsíci a něco se mu zdálo,že je čas nacpat do ní něco k jídlu.Ťuknul jsem malé ojíněné krysátko a zlehka ji vtlačil hadíkovi do tlamy,moc se nebránila a tak jsem ji položil na stůl,chvilku nic a najednou hrc a už se navlíkala na hlavičku.Sežrala ji a od té doby prý je v pohodě.Jak je krajta velká v tomhle věku a není pohublá?Krmit kuřetem,nebo masem,jak uvádíš,se mi nějak nezdá.A co zkusit nasimulovat období dešťů,teplo a vlhko?

Pokud to není import a nemá žádné parazity,tak je to u regiusek vcelku normální.Mají období kdy přijímají potravu normálně a stačí malá změna teploty nebo vlhkosti a reagují nechutenstvím.Musíš si zjistit,jaké podmínky jí vyhovují a potom se vrátí k normálu.Je to také závislé od jedince.Některé regiusky nepřijímají potravu třeba půl roku a nemá to vliv na jejich zdraví.Experimentuj a tuž se ve svých teraristických vědomostech.Poradit Ti zkušení můžou ale záleží jenom na Tobě,co si z toho vezmeš.Ahoj a ať se Ti daří. Martin