Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nephrurus milli - nežere

Asi před 2týdny jsem si pořídil dospělého tří letého gekona N. milli.Je to 1,0.Za celé dva týdny snad nic nesežral, zkoušel jsem mu dát cvrčka i pinzetou přímo k němu ale odmítá ji.Víte někdo co mám vyzkoušet nebo čít to může být?Terárium je vytápěno asi na 28stupňů a je pod ním ještě jedno terárium, takže je vlastně vytápěno i ze spoda.A terárium vytápí obyčejná žárovka.

Nebol u bývalého chovateľa utĺmený resp. zazimovaný?
Ak ti veľmi neschudol tak 2 týždne je pre 3 ročný kus nič..Mne môj samec ušial na 5 týždňov a keď som ho našiel vyzeral skoro rovnako.
Odporúčam skúsiť voskové červy tie umňa zabrali na nežravosť stále.

Zdravím vás.Obracím se na vás opět s dotazem, že nephrurus milli nežere.Již jste mi psali jestli to není zimováním atd.., ale pořád se nic nezlepšilo.Gekon není nějak zvláště pohublý, ale neviděl jsem ho, že by žral.Poraďte co s ním mám dělat.Děkuji

Já mám/měl sem stejný problém... asi 3 měsíce odmítal potravu (cvrčky, kobylky), minulý týden jsem zkusil zophobase a chytil se... bohužel cvrčky stále odmítá, takže zophobasům dávám před krmením zeleninu a ovoce + je obalím ve vitamínech, aby z nich aspoň něco měl... není to krmení napořád, takže doufám, že se rozežere a přestane zlobit...

I já jsem měl stejný problém, když jsem je cca před 3 roky poprvé pořizoval. Kupoval jsem cca 3/4 roční pár (v srpnu - takže zimní útlum nebyl). Nežrali mi cca 1 měsíc, a to ani násilně - zaboha nechtěli otevřít tlamku a když už tak všechno vyplivli, jen samec si 1x vzal cvrka. Pak se ale vyhladověli a postupně sami začínali brát cvrčky a ještě radši švábi S.tartara.