Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rhacodactylus ciliatus - že by rachitida?

Dobrý den dnes jsem si dovezl mladého samečka výše zmíněného gekona.Bohužel až doma jsem si všiml že má jakoby asi o 2 mm delší přední čelist a přesahuje přes čelist spodní.Je to rachitida ? Co s tím mám dělat ? Děkuji
[mod]Změna předmětu, původně: Rhacodactylus ciliatus že by Rachitida ? (VH)[/mod]

loading...

Krivice to IMHO neni. Muze jit o vyvojovou vadu, treba chybou v inkubaci, genetickou vadu, popr klidne o stare zraneni. Asi bych to neresil, pokud by v odchovu byly mladata s kratsim cumakem, jako ma on, tak bych zvire vyradil z chovu. Driv neni duvod. Pri krivici by mel nejspis i problem udrzet se na skle..

To není pravda:-). Rachitida se dá samozřejmě zastavit po zjištění správnou výživou, ale vzniklé změny jsou už nevratné. U ciliátů se nejdříve projevuje mírným zakřivením ocasu na konci, poté právě zkrácením čelisti a větším zakřivením i u kořene ocasu. Některá zvířata se včasně zastavenou rachitidou rozhodně nemají problém se udržet na skle.