Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chování štírů Heterometrus cyaneus

Dnes jsem na burze koupil dvě samičky štíra Heterometrus cyaneus.Podle prodejce je to společenský druh a můžu je dát okamžitě společně do teraria.Udělal jsem to a začali na sebe útočit klepety a honit se po teráriu.Nemůžou si něco udělat?Nemám je raději rozdělit? Děkuji za radu. Karlos.

Jestli jste si jistý stejným druhem, je to fajné, ale na chování štírů to nemusí nic měnit. Než je dáte k sobě je vhodné obě samičky nakrmit. Velikostně jsou podobné? Pokud by byla jedna menší (tedy asi i mladší) stala by se obětí celkem brzy. Jestli jsou zhruba stejně velké, po nakrmení by snad neměl být problém. Zajistětě v teráriu dostatek úkrytů, suché i vlhké, aby se mohly obě schovat dle svého mínění. Ale sledujte je, abyste o ně nepřišel. Když nic nezabere, nelze jinak, než je rozdělit.